Uuest aastast ostab Tartu elektrit Latvenergo tütarettevõttelt Elektrum Eesti OÜ. Kilovati eest tuleb jaanuarist maksta 5,964 senti.
Abilinnapea Raimond Tamm vastas Tartu Ekspressi usutlusele, et elektriostu pakkumisel osaleski vaid üks, võitjaks tunnistatud energiamüüja. Kas olematus konkurentsis saadi parim pakkumine ning kui palju kulutused elektrile kasvavad, Tamm spekuleerida ei tahtnud.
„Tänaste hindadega on võrdlemine raskendatud, sest päeva- ja öötariifide asemel on meil 1. jaanuarist kehtiv vaid üks tariif. Hanke kavandamisel oli eeldatavaks maksumuseks 5 eurosenti/kWh (ilma käibemaksuta), seega saime veidi odavama hinna kui algselt prognoosisime,“ kõneles Tamm.
Eeldatav maksumus määrati lähtuvalt majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi soovitusest. Liites hankesse kaasatud linna struktuuriüksuste, allasutuste, linnale kuuluvate ettevõtete (Aura veekeskus ja Tartu Veevärk on ise juba varem hanked läbi viinud, sest nende jaoks avanes elektriturg varem) ja sihtasutuste elektrienergia tarbimise, siis saab Tartu aastaseks elektrikuluks prognoosida 18 000 – 20 000 MWh.
Allasutustel, ettevõtetel ja sihtasutustel on omaette eelarved ja linnaeelarve seisab neist eraldi, mistap üldise hinnatõusu kalkuleerimine on keerukas. Rääkides elektrihinna muutuse mõjust linnaeelarvele, nentis Tamm, et kui sel aastal prognoositi aastaseks elektrienergiaga seonduvaks kuluks umbes 1,5 miljonit eurot, siis järgmisel aastal tuleb arvestada ligikaudu poole miljoni võrra suurema väljaminekuga.
See summa sisaldab ka võrguteenuse tasu, taastuvenergia tasu ja elektriaktsiisi. Leping Elektrumiga sõlmitakse kestvusega eeloleva aasta lõpuni.Tartumaa omavalitsustest otsib enamik sobivaimat elektripartnerit omaette. Vaid Nõo, Alatskivi, Tähtvere ja Rõngu vald liitusid ühishankega. Tähtvere vallavanem Rein Kokk rääkis, et neil tuleb uuest aastast Eesti Energiale hakata maksma 6,132 senti päeval ning 5,568 senti öösel tarbitud elektri eest.