Analüüsi tulemuste kohaselt on jagamismajandus Eestis kanda kinnitanud. Paari viimase aastaga on jagamismajanduse platvormide arv kahekordistunud ja nende käive kasvanud ligi 7,5 korda. Kõige suurem kasv on tulnud majutus- ja finantssektoris. Tõusvat trendi on näidanud ka jagamismajanduses hõivatute arv, teatas ministeerium.
Uuringu koostajad prognoosivad 2020. aastaks kolmes peamises sektoris jagamismajanduse käibe neljakordistumist. Kasv ei tule ministeeriumi teatel niivõrd klassikalistelt teenuse pakkujatelt turu hõivamise, vaid turu üldise laienemise arvelt.
Jagamismajandus võidab turgu juurde, meelitades ligi neid inimesi, kes varem teenust ei kasutanud kas kõrge hinna, ebamugavuse või toote mittesobivuse tõttu.
Üldiste sektorite mahtudega võrreldes pole jagamismajanduse mahud siiski märkimisväärsed. Transporditeenuste ja finantsteenuste turust moodustab jagamismajandus vastavalt 0,1% ja 1%. Suurim on jagamismajanduse osakaal majutusteenuste pakkumisel, küündides 7,8%-ni.
Uuring hõlmas majutuse, transpordi, finantsteenuste, hariduse, isiku- ja äriteenuste sektoreid ning eesmärk oli analüüsida jagamismajanduse turu mahtu ja kasvupotentsiaali. Uuringu viisid läbi Technopolis Group Eesti OÜ ja Ernst & Young Baltic AS.