2014. aasta lõpus ületasid valitsemissektori koondeelarve tulud kulusid Maastrichti defitsiidikriteeriumi arvestuses 150 miljoni euroga, millest keskvalitsuse allsektori tulude ülejääk oli täpsustatud andmetel 89,9 miljonit eurot. Kohalike omavalitsuste sektori eelarve puudujääk vähenes aasta lõpuks 2,6 miljoni euroni. Sotsiaalkindlustusfondide sektori 62,8 miljoni eurone eelarveülejääk jäi võrreldes 2013. aastaga samale tasemele.
Valitsemissektori konsolideeritud võlg (nn Maastrichti võlg) oli 2014. aasta lõpuks 2,1 miljardit eurot, mis on 2013. aastaga võrreldes 183 miljonit eurot rohkem. Võlga kasvatasid nii kohalikud omavalitsused kui ka keskvalitsus. Keskvalitsuse võlg suurenes aastaga 108 miljoni euro võrra (8%). Kohalike omavalitsuste võlg oli aasta lõpu seisuga 757 miljonit eurot, kasvades aastaga 12%. Sotsiaalkindlustusfondid valitsemissektori võlga ei panustanud.
Statistikaamet korrigeeris vastavalt Eurostati soovitustele valitsemissektorisse kuuluvate üksuste nimekirja. Seetõttu on lisaks iga-aastasele andmete täpsustamisele keskvalitsuse andmeid korrigeeritud ka lisandunud üksuste andmetega.
Eestis jagatakse valitsemissektor kolmeks allsektoriks: 1) keskvalitsus (riigieelarvelised asutused ja eelarvevälised fondid, sihtasutused, avalik-õiguslikud juriidilised isikud); 2) kohalikud omavalitsused (linna- ja vallavalitsusasutused koos allasutustega, sihtasutused); 3) sotsiaalkindlustusfondid (haigekassa ja töötukassa).
Eurostat avaldab liikmesriikide esialgsed võla- ja defitsiiditaseme andmed 21. oktoobril.