Riigieelarve kulude ja tulude kogumaht selle tulemusel ei muutu, kuid täpsustuvad ministeeriumide ja teiste asutuste jooksva aasta kulud.
„Eelarve muudatustega kinnitasime 3 miljoni euro eraldamise piima- ja sealihatootjate raske majandusliku olukorra leevendamiseks juba enne aasta lõppu. Täiendavalt eraldatud raha lisandub Euroopa Liidu erakorralisele abile,“ ütles rahandusminister Sven Sester pressiteate vahendusel. „Suuname vahendeid ümber taastusravi järjekordade lühendamiseks ning abivahendite soetamiseks puuetega inimestele. See on suur samm järjekordade lühendamiseks.“
6,27 miljonit eurot suunatakse eelarve muudatustega sotsiaalministeeriumile abivahendite ja rehabilitatsiooni järjekordade lühendamiseks, terviseameti laboriseadmeteks, tööinspektsiooni tööriieteks ning vabariigi valitsuse reservi taastamiseks. Sellest 2,34 miljonit eurot läheb proteeside, ortopeediliste ja muude abivahendite soetamiseks puuetega isikutele, et parandada abivahendite kättesaadavust. Vahendid vabanesid vajaduspõhiste peretoetuste arvelt.
Kaitseministeeriumi valitsemisalas suurendatakse kaitseotstarbelise erivarustuse eelarvet 9 miljoni euro võrra, kasutades selleks hoonete ja rajatiste investeeringute vahendeid, mille väljamaksed jäävad oodatud tempost maha ja Kaitseväe tööjõukulusid, kuna värbamisplaani ei suudeta sel aastal täita. Kaitseministeeriumi valitsemisala investeeringud vähenevad 6,7 miljonit eurot.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eelarves vabaneb riigimaanteede koondprojekti ja väikesaartega ühenduse pidamiseks laevade soetuseks planeeritud investeeringute vahenditest 6,77 miljonit eurot, mille valitsus suunas peamiselt toetusteks taristut arendavale Eesti Raudteele. Reisijatevedu korraldav Elron saab rongide liisingumakseteks täiendavalt 2,25 miljonit eurot.
Kohtute eelarves suunatakse ümber 1,72 miljonit eurot tõhusama õigusemõistmise projekti kasutamata vahenditest, täitmata ametikohtade palgafondi jäägist ning kohtunike palkade väiksemast indekseerimisest võrreldes varem planeerituga.
Kokkuvõttes suureneb tööjõu- ja majandamiskulude maht võrreldes kehtiva eelarvega 8,7 miljonit eurot ehk 0,7 protsenti ja investeeringute kogusumma väheneb 7,4 miljonit eurot.
Kokku esitab valitsus riigikogule 84 muudatusettepanekut.