Venemaa investeeringud näiteks kutse-, teadus- ja tehnikaalasesse tegevusse on kasvanud 53,3 miljoni, hulgi- ja jaekaubandusse või mootorsõidukite ja mootorrataste remonti 47,6 miljoni ning kinnisvarasse 44,5 miljoni euro võrra.
"Viimaste aastatega on aktiivsus kasvanud, aga võrdlust pole võimalik tuua, kuna tavaliselt tehakse investeering läbi Eestis moodustatud ettevõtte," selgitas Uus Maa Property Advisors juhatuse esimees Ardi Roosima lehele.
Töötlev tööstuse investeeringud kasvasid vaid 7,2 miljoni võrra. Selle põhjus on suure tõenäosusega Euroopa Liidu sanktsioonid Venemaale. "Eelmisel aastal külmutati mitmed projektid. Kõik olid tahtnud viia kaupa Euroopa Liidust Venemaale, ent sanktsioonide alla langesid küll ühed, küll teised asjad," ütles sihtasutuse Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus juht Teet Kuusmik lehele.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kommunikatsioonijuht Karina Loi rääkis lehele, et halvenev majandusolukord sunnib Venemaa ettevõtjaid järjest enam haaret laiendama ning nad soovivad tuua oma ettevõtteid Euroopa Liitu.
"Huvi on suurenenud näiteks Venemaa juurtega rahvusvaheliste IT-ettevõtete hulgas, kes kaaluvad arenduskeskuste ja tippspetsialistide Eestisse toomist," märkis Loi lehele. EAS tegeleb praegu Venemaa seitsme-kaheksa rahvusvahelise haardega IT-ettevõttega.