Juuli hinnalangus oli kooskõlas euroala aastainflatsiooni kahanemisega ning hindade langemine augustis ei oleks samuti üllatus, kommenteeris BNS-ile juulikuu tarbijahindade statistikat Vitsur.
"Sisuline stagnatsioon Euroopa majanduses, lisaks Vene turu, eriti aga toiduainete turu oluline kitsenemine või täielik sulgumine Euroopa tootjatele, toob endaga vältimatult kaasa hinnakorrektsioonid Euroopa turul ning hakkab mõjutama majanduslikku aktiivsust ja hõivatust," rääkis Vitsur.
"Samas on pikemaajaliste majandusprognooside tegemine hetkel võimatu, kuivõrd praegune häiritus turgudel pole tingitud niivõrd majanduslikest kui poliitilistest protsessidest," möönis ta ning lisas, et kui poliitilist lahendust ei tule, jäävad Venemaa kõrval suurimateks kaotajateks enamus Euroopa riike ja suhtelisteks võitjateks muud riigid.
"Kuid ainult suhtelisteks võitjateks, sest praeguse nõrga maailmamajanduse tingimustes piisab isegi suhteliselt väikestest mõjuritest, et kogu maailma majandusarengut kahjustada," ütles Vitsur.
Statistikaameti andmetel oli tarbijahinnaindeks juulis teist kuud järjest languses ning kahanes võrreldes juuniga 0,2 protsenti ja võrreldes eelmise aasta juuliga 0,4 protsenti.