WSJ: Danske teadis Eesti kahtlastest klientidest 2013. aastal
WSJ käsutuses on 7. aprillil 2013. aastal saadetud kiri Danske Eesti filiaali toonasele juhile Aivar Rehele, kus Danske rahapesuvastase võitluse juht Niels Thor Mikkelsen kurdab, et Eesti finantsinspektsioon on pöördunud Taani finantsinspektsiooni poole, ja neile on jäänud mulje, et Danske Bank ei võta rahapesuprobleemi tõsiselt.
Mikkelsen kirjutas, et Taani finantsjärelevalveasutus (FSA) on kinnitanud USA võimudele, et Danske allub Taani rahapesuvastastele reeglitele ning on seetõttu mures.
WSJ andmetel on Venemaa keskpangal andmebaas finantskuritegusid sooritanud era- ja juriidilistest isikutest, keda on nimekirjas umbes 500 000.
14. septembril alustasid Danske Banki Eesti filiaalis toimunud rahapesuga seoses uurimist ka USA ametivõimud.
WSJ kajastuse kohaselt uurivad asja nii riigi justiitsministeerium, rahandusministeerium kui väärtpaberite- ja börsikomisjon (SEC), seejuures märkis allikas, et SEC-ile esitati kaebus Danske Bankis toimuva pärast juba enam kui kaks aastat tagasi.
SEC-ile esitatud kaebuses viidati ka, et läbi Danske Eesti filiaali toimunud kahtlaste tehingutega olid seotud ka Deutsche Bank ja Citigroup, mille järelevalvet teostavad ka USA ametivõimud. Deutsche Bank pakkus toona Danskele korrespondentpanganduse teenuseid, samas kui Citigroupi Moskva filiaali tehti Danske Eesti filiaali läbivaid tehinguid.
Danske on Taani suurim pank, mille käes on enam kui kolmandik riigi kliendihoiustest. Danske Eesti haru oli üks suurema kasumiga harudest - 2012. aastal oli selle puhaskasum 63 miljonit eurot ehk 73,5 miljonit dollarit. Samal aastal teenis kogu pank 636,6 miljonit eurot puhaskasumit.
Eesti filiaali aastatel 2007-2015 tegevuse tõttu rahapesuskandaali sattunud Danske Bank avaldab aasta aega kestnud siseauditi tulemused 19. septembri pressikonverentsil.