07.06.2021 Esmaspäev

Eesti peab tulumaksumiinimumi kehtestamiseks taotlema erandit

G7 juhid leppisid laupäeval kokku ülemaailmse 15-protsendise ettevõtte tulumaksumiinimumi kehtestamises ja kui lepe juulis toimuval G20 kohtumisel allkirjastatakse, siis  peab Eesti taotlema erandit, mis lubaks ettevõtte tulumaksu kogumist mingiteks aastateks ajatada, edastas pühapäeval rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Eesti taotleb OECD-s erandit, mis võimaldaks lugeda Eestis mittetasutud maksu tasutuks.
Eesti taotleb OECD-s erandit, mis võimaldaks lugeda Eestis mittetasutud maksu tasutuks. Foto: unsplash

Nimelt arvestab Eesti ettevõtte tulumaksu vaid kasumi väljamaksmisel, mida ei pruugi igal aastal toimuda.

Kuna tulumaksu miinimum puudutab vähemalt senise kava kohaselt vaid kontserne, mille aasta müügitulu ületab 750 miljonit eurot, võib probleem tekkida suurfirmade Eestis tegutsevate tütarettevõtetega, mis igal aastal kasumit välja ei maksa.

Kui Eesti igal aastal tulumaksu ei võta, siis emaühingu vaates on Eesti tulumaks selle aasta kohta null ja sellel riigil saab olema õigus maksustada Eestis teenitud kasum miinimummääraga. Kui Eesti äriühing hakkab ka kunagi kasumit jaotama, siis saab Eesti ka tulumaksu,

ütles rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Helen Pahapill.

Eesti taotleb OECD-s erandit, mis võimaldaks lugeda Eestis mittetasutud maksu tasutuks.

"Mida me teeme OECD-s, on see, et taotleme Eestile, Lätile ja Gruusiale sellist erandit, mis võimaldaks lugeda Eestis mittetasutud maks tasutuks. Ehk kui kontserni emaühingu riik hakkab Eesti kohta oma miinimummaksukohustust arvutama, siis x numbri aastate jooksul nad loeksid, et Eestis on miinimummaks tasutud, kuigi see ei pruugi nii olla," lausus Pahapill.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255