29.11.2016 Teisipäev

Füüsiline isik peab tulevikus dividendi pealt tulumaksu tasuma

Uus valitsus plaanib küll regulaarselt dividendi maksvatele ettevõtetele langetada dividendi tulumaksumäära 14%-le, ent kui omanikutulu makstakse füüsilisele isikule, peab see siiski maksma ka täiendavad 6% füüsilise isiku tulumaksu, sest dividendid lähevad tulevikus arvesse tuluna.

Uuele süsteemile üle minnes tuleb meil loobuda füüsilistele isikutele seni rakendunud vabastusmeetodist, mille kohaselt dividendid ei kuulu füüsilise isiku tulude hulka, ütles rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov
Uuele süsteemile üle minnes tuleb meil loobuda füüsilistele isikutele seni rakendunud vabastusmeetodist, mille kohaselt dividendid ei kuulu füüsilise isiku tulude hulka, ütles rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov Foto: Postimees

"Uuele süsteemile üle minnes tuleb meil loobuda füüsilistele isikutele seni rakendunud vabastusmeetodist, mille kohaselt dividendid ei kuulu füüsilise isiku tulude hulka. Vastupidine oleks ohtlik, sest see tekitaks ettevõtte ja füüsilise isiku maksustamise vahele senisest suuremad käärid ja niinimetatud OÜ-tamine saaks korralikult hoogu juurde," ütles rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov BNS-ile.

Ta märkis, et vabastusmeetodi kaotamine tähendab seda, et kohaliku ettevõtte kohaliku omaniku jaoks jääb kehtima senine maksukoormus selle vahega, et ettevõtte poolt seni makstud 20% asemel tuleb nüüd 14%, aga ülejäänud 6% peetakse kinni juba füüsilise isiku tulumaksuna.

"Välismaalt saadud dividendide osas peaks lubama küll keerulisemat, ent igati õiglast lahendust, mille korral saaks 6-protsendilise lisamaksu ka tasumata jätta, kui on olemas soov ja võimalus tõendada, et koos ettevõtte kasumimaksuga on sellelt dividendilt varasemalt juba makstud vähemalt 20% tulumaksu. See lahendus ehk kaudne krediit on füüsiliste isikute puhul üsna harv nähtus, kuid see-eest õiglasem, kui lõplik maks 6% kõigil," rääkis Jegorov.

Uus koalitsioon plaanib regulaarselt ja stabiilselt jaotatud kasumit maksustada väiksema määraga, milleks on ilmselt 14%. See kehtiks vaid keskmisele kolme lõppenud aasta kestel jaotatud kasumile ning seda ületavat osa maksustataks jätkuvalt 20%-ga.

Valitsuspartnerite arvutuste järgi toob maksumuudatus 2019. aastal eelarvesse 76 miljonit ning 2020. aastal 46 miljonit eurot tulu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255