"Riigieelarve maksutulusid laekus möödunud aastal sama palju, kui eelarvet tehes prognoosisime. Heameelt teeb ka see, et hoolimata mitme huvigrupi aktiivselt väljendatud kahtlustest laekusid prognoositult ka alkoholi- ja kütuseaktsiis, mille laekumist jälgisime väga hoolikalt kogu aasta vältel," ütles rahandusminister Sven Sester pressiteate vahendusel. "Tahan tänada kõiki Eesti inimesi ja ettevõtteid, kelle tasutud maksude abil saame riigieelarve kaudu kasvatada meie majandust, julgeolekut ja heaolu."
Detsembris ulatusid maksulaekumised 534,8 miljoni euroni, mida oli 9,6% rohkem kui aasta varem detsembris.
Sotsiaalmaksu laekus aastaga 6,5% enam kui möödunud aastal ja riigieelarves oodatu täitus 101,7-protsendiliselt. Eelarve planeeritust suurem laekumine tulenes eelkõige keskmise töötasu kasvust, mis ulatus 5,7%-ni. Töötajate arv tõusis 0,3%. Novembris suurenes 6,3% võrreldes eelnenud aasta sama kuuga deklareeritud palgafond, kus on arvestatud lisaks palgatulule ka juhatuse liikme tasude ning muude lepinguliste tasudega. Keskmine töötasu suurenes 5,8%, töötajate arv kasvas 0,5%.
Tegevusalapõhistel andmetel, arvestades ka juhatuse liikmeid ja muid lepingulisi töökohti, kasvas hõivatud töökohtade arv novembris 0,7%. Viimase kolme kuu jooksul on kõige kiiremini töökohti lisandunud haldus- ja abitegevuste ning info ja side sektorites vastavalt 5,3 ja 5,2%.
Viimase kvartali palgafond on kõige enam kasvanud samuti haldus- ja abitegevuste ning info ja side sektorites, vastavalt 12,1 ja 10,4%.
Juriidilise isiku tulumaksu 2016. aasta eelarve täitus 94,8-protsendiliselt. Eelarve alatäitumise põhjus on Eesti Energia dividendide maksmata jätmine ja riigiettevõtete jaotatud kasumi tulumaksu osaline nihkumine 2017. aastasse.
Käibemaksu laekus 2016. aastal kokku 1,96 miljardit eurot ning seda oli 5,7% rohkem kui aasta varem.
Möödunud aasta aktsiisilaekumised olid kõigi aegade suurimad, ulatudes 935 miljoni euroni. Sellest kütuseaktsiisi oli 494 miljonit eurot, alkoholiaktsiisi 251 miljonit eurot ja tubakaaktsiisi 190 miljonit eurot. Aktsiise laekus 2016. aastal kokku 1,2% kavandatust rohkem, sealhulgas tubakaaktsiisi 2,3% rohkem kui kavandatud, alkoholiaktsiisi 1,2% rohkem kui kavandatud ja kütuseaktsiisi 0,9% rohkem kui kavandatud.
2017. aastast alates on riigieelarve tekkepõhine, mistõttu ei ole tänavused riigieelarve täitmise andmed enam eelmiste aastate kassapõhiste andmetega võrreldavad.