"Praeguse seisuga näiteks internetihiiud Google, Amazon, Facebook makse Eestisse ei maksa. Maksukohustuse tekkimine on seotud tegevuse toimumisega Eestis. Tulumaksu osas tekiks sellistel ettevõtetel Eestis maksukohustus ainult püsiva tegevuskoha puhul ja seda nimetatud ettevõtetel siin meile teadaolevalt ei ole," ütles Maksu- ja Tolliameti pressiesindaja Uku Tampere BNS-ile.
"Elektrooniliste teenuste puhul muutub olukord aastast 2015, siis hakkab osutatud elektroonilistelt teenustelt arvestatud käibemaks laekuma sinna riiki, kus asub selle teenuse tarbija. Praegu maksustatakse füüsilisele isikule osutatud elektroonilised teenused riigis, kus asub teenuse osutaja," ütles Rahandusministeeriumi avalike suhete spetsialist Liisi Poll.
Välisriigi äriühingu tulu on maksuameti sõnul hetkel Eestis maksustav vaid summas ja juhul, mil välisriigi äriühingu tegevus on toimunud Eestis. Näiteks vaid veebilehe kättesaadavus Eestis või reklaami näitamine Eestis ei tekita alust maksukohustusele Eestis, seda ei loeta teenuse osutamiseks Eestis.
Eestis teenuseid osutades või kaupu müües tuleb arvestada Eesti riigi maksuseadustega, samas mõjutavad maksustamist riikidevahelised tulumaksuga topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise tõkestamise lepingud või muud välislepingud. Tulumaksuga topeltmaksustamise vältimise lepingu olemasolul maksustatakse Eestis välisriigi äriühingu Eestis osutatud teenusest saadud kasu vaid osas ja juhul, kui välisriigi isik osutas teenuseid Eestis püsivalt, kindla äritegevuse koha kaudu või läbi lepinguid sõlmima volitatud esindajate.
Välisriikide isikute Eestis maksustatav tulu on ka Eestist saadud litsentsi-, rendi- või üüritasult, kasu vara võõrandamisest ja nii edasi. Kui välisriigi isikul on Eestis tekkinud püsiv tegevuskoht või on ta asutanud äriühingu, on maksustamine sarnane Eesti äriühinguga.