"Pole kahtlust, et varem või hiljem muutuks [käibemaksu tõstmise tagajärjel] surve töötajate palkadele paratamatuks ning lisaks töötasu langetamisele ähvardaks tuhandeid majutusasutuste töötajaid koondamine. Nende inimeste toetamine ja ümberõpetamine pole sugugi soodne tegevus, mistõttu tekib küsimus, kas selline vangerdus on ikka mõistlik lahendus," ütles ETKA esimees Elle Pütsepp pressiteate vahendusel.
Pütsepa hinnangul on käibemaksuerisuse kaotamisel tagajärjeks majutusteenuste hinnatõus, sellega seoses väheneb turistide arv ja asutuste käive, mis omakorda hoogustaks hinnatõusu – ja seda eriti väljaspool tõmbekeskusi, kuhu turistide meelitamine on Pütsepa sõnul strateegiliselt tähtis tööhõive ja aktiivse tegevuse säilimiseks.
"Me kõik mõistame, et riigi rahakott on õhuke ning vaja on leida viise tulude suurendamiseks. Kuid kui majutusasutustel muutub aus äri liiga kulukaks ja paljud väiksemad ettevõtted selle tulemusena hoopis varimajandusest kasumlikuks äraelamiseks lahendusi otsima hakkavad, võib oodatud tulu hoopis tulemata jääda," lisas Pütsepp.
Valitsuse valimislubaduste katteallikana on uus koalitsioon silmas pidanud majutussektori 9-protsendilise käibemaksuerisuse kaotamist. Sellest sammust oodatakse riigikassasse arvutuslikult 23-26 miljonit eurot lisatulu aastas. Plaani vastu on eelnevalt sõna võtnud nii sektoriga seotud huvigrupid kui ka sotsiaaldemokraadist ettevõtlusminister Urve Palo, lisaks ohtralt koalitsioonierakondade liikmeid.