Valitsus saatis Guernsey maksulepingu parlamenti ratifitseerimiseks
Valitsus kiitis lepingu heaks 19. oktoobril toimunud istungil ning volitas lepingule alla kirjutama Eesti riigi erakorralist ja täievolilist suursaadikut Suurbritannias ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigis Tiina Intelmanni. Leping allkirjastati 18. novembril Londonis Eesti saatkonnas, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.
Guernsey on Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi sõltlasterritoorium. Sõltlasterritoorium ei ole iseseisev rahvusvahelise õiguse subjekt, kuid ta võib sõlmida rahvusvahelisi lepinguid enda nimel, ent üksnes Ühendkuningriigi valitsuse loal. Lisaks Guernseyle on Eesti sõlminud maksulepingu ka Jersey ja Mani saarega, kes on samuti Ühendkuningriigi sõltlasterritooriumid.
Topeltmaksustamise vältimise lepingu eesmärk on soodustada investeeringuid Eesti ja Guernsey vahel. Leping kui rahvusvaheline õigusakt annab investoritele võrreldes riigisisese õigusaktiga suurema õiguskindluse lepinguga reguleeritud maksusüsteemi elementide suhtes, kuna rahvusvahelise lepingu muutmine nõuab rohkem aega kui riigisisese õigusakti muutmine.
Eesmärgi saavutamiseks piirab Eesti ja Guernsey vaheline topeltmaksustamise vältimise leping tulumakse, mida tuluallikariik teise riigi residentide tulule võib kehtestada, tagab isikute võrdse kohtlemise ning kõrvaldab võimaliku topeltmaksustamise. Lepinguga luuakse ka vastastikune teabevahetamise kohustus, mis loob lisavõimalusi maksupettuste tõkestamiseks.
Lepingu jõustumisega kaasneb positiivne mõju maksumaksjatele, kes saavad Guernseyst tulu, mida maksulepingu puudumisel maksustataks mõlemas jurisdiktsioonis. Leping ei anna riikidele täiendavaid võimalusi maksustamiseks, kuid piirab juba olemasolevaid riigisisese õigusega kehtestatud maksustamisõigusi.
Leping tuleb ratifitseerida vastavalt põhiseaduse seadusereservatsiooni põhimõttele, mille kohaselt tuleb maksuküsimused kehtestada seadusega. Seaduse vastuvõtmiseks riigikogus on vajalik poolthäälte enamus. Peale lepingu ratifitseerimist korraldatakse lepingu jõustumine nootide vahetamisel, milles teavitatakse vastavate menetluste lõppemisest. Leping hakkab poolte suhtes kehtima viimase noodi esitamise kuupäevale järgneva aasta jaanuarist.
Eestil on kehtivad topeltmaksustamise vältimise lepingud 59 riigiga.