Euroopa Liit jõudis kokkuleppele lähetatud töötajate õigustes ja kohustustes
"Ma usun, et me oleme leidnud tasakaalus kompromissi," ütles Eesti tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, kes juhtis kohtumist. "Meil on väga tugev toetus saavutatud kokkuleppele."
Ministrite seas üksmeelt siiski polnud. Poola, Ungari, Läti ja Leedu olid vastu. Suurbritannia, Iirimaa ja Horvaatia jäid erapooletuks. Ülejäänud EL-i riigid toetasid kompromissi.
Ajutiselt teise riiki lähetuse korras saadetud töötaja peaks kokkuleppe kohaselt saama oma töö eest sama palga kui vastav kohalik töötaja.
Kõige rohkem oli vaidlusi küsimuses, kui pikk peab olema lähetus, et töötajat hakataks kohtlema samaväärselt kohalike töötajatega. Prantsusmaa ettepanekul langetati ajapiiri kahelt aastalt aastale. Seda perioodi võib aga pikendada pooleteise aastani.
Euroopa Parlament ja liikmesriikide ministrid jätkavad nüüd kõnelusi lähetatud töötajate direktiivi lõpliku sõnastuse üle.
Euroopa Komisjoni sotsiaalküsimuste volinik Marianne Thyssen nimetas saavutatut läbimurdeks ja ütles, et see on samm "sotsiaalse dumpingu" lõpetamise suunas.