Kohus tutvus kolmapäeval AS Tere saneerimisavaldusega ning otsustas neljapäeval alustada saneerimismenetlust, ütles Harju maakohtu pressiesindaja BNS-ile.
Vastavalt seadusele algatab kohus saneerimismenetluse, kui ettevõtja avaldus vastab nõuetele ning kui sellest selgub, et tulevikus on tõenäoline firma maksejõuetuse tekkimine, et ettevõte vajab saneerimist ning ettevõtte jätkusuutlik majandamine on pärast saneerimist tõenäoliselt võimalik.
Maaleht kirjutas sel nädalal, et Tere omaniku Oliver Kruuda sõnul ei ole üks firma laenuandjatest nõus ettevõttele antud sündikaatlaenu pikendama. Tere võttis 2008. aastal 54 miljonit eurot laenu, et osta Põlva piimatehas.
Kruuda kinnitusel on Tere pankadele tagasi maksnud ligi 25 miljonit eurot. "Suurte investeerimislaenude või ettevõtete ostmiseks võetavate laenude puhul on tavapärane, et laenugraafik on pikk. Tavaliselt alati ka pikendatakse laenutähtaega," rääkis ta lehele.
Veebruari alguses kirjutas Postimees, et Tere on pankadele võlgu 36 miljonit ja riigile maksudena 800 000 eurot, mistõttu peab omanik Oliver Kruuda tööstuse lähimal ajal pankade survel maha müüma või lasevad võlausaldajad ettevõtte pankrotti.
Tere AS-is töötab üle 400 inimese. Toodetakse üle 150 toote. Tuntumad kaubamärgid on Tere, LaCrema, Hellus, Haps, Merevaik, LaFresca, Emma, Kohuke ja LaBudino. Tootmisüksused Viljandis ja Põlvas, tütarettevõtteks on Meieri Transport.
Äriregistri andmetel kuuluvad ettevõtte aktsiad Nordea Bank AB Eesti filiaalile. Ülemöödunud aastal teenis Tere AS 86,5 miljoni euro suuruse käibe juures 3,2 miljonit eurot kasumit.