20.03.2025 Neljapäev

Riik loob võimaluse sõlmida paindliku tööaja kokkuleppeid

Neljapäeval jõuab valitsuse ette töölepingu seaduse muutmise eelnõu, millega luuakse tööandjale ja töötajale võimalus sõlmida paindliku tööaja kokkuleppeid, see tähendab leppida kokku tööajas tööajavahemikuna.
Oluline eesmärk on vähendada tööandjate soovi sõlmida töölepingu kõrval teisi võlaõiguslikke lepinguid.
Oluline eesmärk on vähendada tööandjate soovi sõlmida töölepingu kõrval teisi võlaõiguslikke lepinguid. Foto: RUP

Paindliku tööaja kokkulepe võimaldab töötajal lisaks kokkulepitud töötundidele teha soovi korral lisatunde kuni täistööajanormi täitumiseni. Kokkuleppe sõlmimiseks tuleb täita teatud tingimused, sealhulgas kirjalik vormistus, töötasu, mis on vähemalt 1,2-kordne tunnitasu alammäär, ning minimaalne tööaeg 10 tundi seitsmepäevase perioodi jooksul.

Muudatused võimaldavad pakkuda nii tööandjale kui ka töötajale senisest paindlikumat töökorraldust ning tulla neil paremini toime tingimustes, kus tööandja töömahu- ja tööjõuvajadus kõiguvad ning töötaja töö tegemise võimalus ja valmisolek periooditi erineb.

Oluline eesmärk on vähendada tööandjate soovi sõlmida töölepingu kõrval teisi võlaõiguslikke lepinguid nagu töövõtuleping või käsundusleping, mis ei taga töötajatele piisavaid sotsiaalseid tagatisi ja vajalikku tööalast kaitset.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255