Projekte on oodatud esitama nii kohalikud omavalitsused, mittetulundusühingud, sihtasutused, ettevõtjad, ülikoolid, haridusasutused, korteriühistud kui ka füüsilisest isikust ettevõtjad. Taotluste esitamise tähtaeg on 1. märts, teatas KIK.
KIK-i nõukogu esimehe ja keskkonnaministri Rain Epleri sõnul on taotlema oodatud väga lai sihtrühm, olgu nendeks siis uuringud, keskkonnateadlikkust suurendavad laagrid, üritused ja saated või hoopiski ökodisainilahendused, harrastuskalapüüki toetava taristu loomine, probleemliigi tõrje, korteriühistute liitumine kaugküttevõrguga või mõne piirkonna veesüsteemi uuendamine.
KIK-i toetuste ja teenuste osakonna juht Antti Tooming märkis, et huvi toetuse vastu on suur ja arvatavasti laekub sadu taotlusi, mistõttu anti taotlejatele võimalus valmistada projekte ette tavapärasest kauem. Ka lisas ta, et haridusasutustele toimub samadest vahenditest õppeprogrammides osalemiseks eraldi voor kevadel ning jäätmekäitluse projektide jaoks saab toetust taotleda varasügisel.
Vooru eelarvest 5,2 miljonit eurot suunatakse veemajandusse, et kindlustada kvaliteetne joogivee- ja kanalisatsiooniteenus üle kogu Eesti.
Keskkonnateadlikkuse projektidele on mõeldud 1,85 miljonit eurot, et toetada näiteks kliimateadlikkuse, jäätmete vähendamise ja liigiti kogumise ning elurikkuse teemal teavituskampaaniaid, keskkonnateadlikkust suurendavate ürituste korraldamist või mõne meediatoote loomist.
Ringmajanduse projektidele suunatakse 1,39 miljonit eurot, et toetada näiteks uuenduslikke keskkonnakorralduslikke lahendusi, rohelise kontori ja kooli rakendamist, Euroopa Liidu (EL) ökomärgise taotlemist ning keskkonnakorralduse, maapõue, jäätmete ja ohtlike kemikaalidega seotud uuringuid.
Metsanduse valdkonnas toetatakse 900 000 euroga näiteks metsapuutaimede tootmist, metsateaduse ja -hariduse teavitustegevusi ning jahinduse kommunikatsiooniprojekte.
Looduskaitsele suunatakse 750 000 eurot, kust toetatakse kaitstavate liikide ja elupaikade tegevuskavade elluviimist või probleemliikide tõrjet.
Kalanduse valdkonna eelarve on 600 000 eurot, et toetada kalapüügivõistluste, seminaride ja laagrite korraldamist, keskkonnasäästlikku harrastuskalapüüki toetava taristu rajamist või kalavarude suurendamiseks ja kaitseks kudealade ja elupaikade loomist, taastamist või juurdepääsu tagamist.
Vooru eelarvest 600 000 eurot suunatakse merekeskkonda. Muu hulgas toetatakse mere seisundi hindamist ja selleks vajalike andmete kogumist ning tegevusi mere ökosüsteemi teenuste tõhusaks ja kestlikuks kasutamiseks.
Atmosfääriõhu kaitse projektidele on mõeldud 530 000 eurot, et toetada radioaktiivsete jäätmete nõuetekohast käitlemist, ioniseerivast kiirgusest tulenevatest ohtudest teavitamist või korteriühistute kütteseadmete asendamist taastuvat kütust kasutava kütteseadmega või liitumist kaugküttevõrguga.
Taotlemine toimub andmesüsteemi KIKAS kaudu ning rahastusotsuse saanud projektid selguvad selle aasta jaanipäevaks.
Toetuse taotlemine toimub keskkonnaministri määruse alusel. Toetuse töötas välja keskkonnaministeerium.