Riigihalduse ministri Arto Aasa sõnul on väikesaared omavahel väga erinevad ning seetõttu erinevad ka nende elanike vajadused. "Väikesaarte elanikud teavad kindlasti ise kõige paremini, millest neil puudus on ning mille järgi on kõige suurem vajadus. Riik saab siin õla alla panna, et saarte elanike elukeskkonda parandada," ütleb Aas pressiteate vahendusel.
"Heaks näiteks on eelmise aasta kinnitatud projektid. Nende seas on näiteks Piirissaare tankla rajamine, Prangli ja Vormsi saare päästevõimekuse parandamine, Manija külastuskeskuse puurkaevu rajamine, Ruhnu teenindusmaja projekteerimine ja küttesüsteemi väljaehitamine või Kihnu saarel tuletõrje veevõtukoha ehitamine," lisas Aas.
Väikesaarte programmi eesmärk on kaasa aidata saarte kogukondi, et paraneks sealsete esmatähtsate teenuste kättesaadavus ja tõuseks ka nende kvaliteet. Programmis mõistetakse esmatähtsate teenustena mandri- ja saarevahelisi transpordiühendusi, sealhulgas ka ühendust saarekeskuse ja sadama vahel, hoolekande- ja tervishoiuteenuseid, esmatarbevahendite, toidu, elektri, joogivee, kanalisatsiooni ja kütuse kättesaadavust, jäätmemajandust, juurdepääsu alg- ja põhiharidusele, päästeteenuseid ning sideteenuseid.
Väikesaarte programmi kuuluvad 13 saart – Naissaar, Prangli, Aegna, Väike-Pakri, Osmussaar, Vormsi, Kihnu, Manilaid, Kesselaid, Vilsandi, Ruhnu, Abruka ja Piirissaar.
Toetuse saajad on kohalikud omavalitsused, mittetulundusühingud, sihtasutused, riigiasutused ja ettevõtjad.