Ametiühingu ja Maxima esindajate eeldatav kohtumine 25. aprillil keskendub palgapoliitikale. "Võtame rida-realt ja püüame aru saada, milline Maxima palgasüsteem on," ütles BNS-ile kaubandustöötajate ametiühinguliider Elle Pütsepp, "Me oleme selle endale juba selgeks teinud, aga tahaks ka tööandja kommentaare kuulda, sest tööandja on meile väitnud, et Maximas lähevad asjad kogu aeg paremuse poole."
"Maximas on selline tava, et kui töötaja läheb töövestlusele, siis lepitakse temaga kokku mingisuguses töötasumääras ehk tunnipalgas. Töötajale öeldakse, kui palju ta hakkab saama tasu tunnihindena. Kui arvestada sellega, et töötajad teevad ka ületunde ja töötavad riigipühade ajal, siis summa summarum vastab see tunnihinne küll kokulepitule, aga sisaldab ka tööd õhtusel ja öisel ajal ning riigipühadel," rääkis Pütsepp.
Praeguse palgapoliitika Maxima-poolset muutmist stimuleerib Pütsepa sõnul ühiskondlik surve. Koos palgapoliitikaga oodatakse selgitust ka Maxima müüjate interaktiivse motivatsioonisüsteemi kohta, mis kassas asuva rohelise tagasisidenupu vajutamisel kliendi poolt toob kassiirile boonusena 10 senti lisatulu, ent punane nupp lahutab boonusest 50 senti.
"Motivatsioonitasu osas jääb töötajale ebaselgeks, milline on kokkulepitud töötasu," ütles Pütsepp, "Kuna motivatsioonitasemed on erinevad – kasutatakse kolme erinevat taset –, siis töötaja jaoks ei ole see selge. Ja ka üks väga suur probleem on, et töötajatega jäetakse põhilistes töölepingutingimustes kokku leppimata sel viisil, et töötaja saab nendest üheselt aru."
Pütsepp lisas, et kahjuks vene keelt kõnelevad töötajad Eesti toimivast seadusandlusest väga palju ei tea.
Töötajaid on edaspidi kavas kaitsta kollektiivlepinguga, mis fikseerib põhitasud ja lisatasud võimalikult selge palgapoliitikana, et tööandjal poleks võimalik kokkulepetest taganeda.
Maxima saalitöötajate tunnitasu algab ametiühingu sõnul Eestis kehtivast miinimumist ehk 2,13 eurost. 166 töötunniga korrutatult teeb see 353,58 eurot kuus.Praeguseks on ligi 3600-st Maxima töötajast ametiühinguga liitunud 28, mis teeb alla ühe protsendi.