Antud fakti ja tööturu ootust tõestab ettevõtete teatel ka CV-Online'i tööturu-uuring, kust selgus, et üheks olulisemaks kriteeriumiks, mille alusel tööandja valitakse, on paindliku töökorralduse pakkumine. "Kui oleme tööotsijatelt ja ettevõtetelt uurinud, mida paindliku töökorralduse all silmas peetakse, siis kuuluvad sinna alla nii kaug- kui hübriidtöö võimalus, paindlikkus tööaja suhtes, peresõbralikkus ja tasustatud haiguse- või lisapuhkusepäevad ning ka tööaja koormuse valik," lausus CV-Online'i turundusjuht Karla Oder ning tõi CV.ee statistikale toetudes välja, et hetkel on kõikidest tööpakkumisest kaugtöö märgisega neljandik.
Ka Inbanki personalijuht Jaanika Lill tõi välja, et kaugtöö võimalus muutus töötajate jaoks eriti tähtsaks COVID-19 kriisi ajal, kuid täna võib trendina välja tuua, et lisaks kodule soovitakse üha rohkem töötada ka välismaalt. Lill nentis, et paindlikkusele lisaks on töökultuuri jaoks võtmesõnaks tasakaal kaugtöö ja kontoris töötamise vahel. "Nii töötajad kui tööandjad on aru saanud, et vahetu näost-näkku suhtlus on samuti oluline meeskonnavaimu hoidmiseks ja koostööks," selgitas Inbanki personalijuht.
Ta tõi ka välja, et 2023. aastal on oluline läheneda igale töötajale individuaalselt, leides koos lahendus, mis motiveerib töötajat enim. "Samal ajal tuleb silmas pidada tasakaalu ettevõtte ja töötaja vajaduste vahel ning rolli mängib ka see, kuidas on üles ehitatud meeskonnad, sest koostöö peab jätkuvalt sujuv olema," ütles Lill.
Ka Oder nõustus, et tööturu suurim trend on anda töötajale võimalus valida. "Valikuvabadus on oluline nii tööaja koormuse kui ka näiteks lisahüvede pakettide osas. Kuuleme üha enam, et tööandjad võimaldavad töötajatel baashügieeni pakettide puhul valida näiteks spordikompensatsiooni ja tervisekindlustuse vahel. Aga sarnane valikuvabadus kandub edasi ka teiste töökorralduslike tükkide osas. Näiteks valik optsioonide või püsivalt kõrgema palga vahel või valik töötada kas õhtuti või hoopis hommikuti," nentis CV-Online'i turundusjuht.