"Mina olen oma memo ette valmistanud vabariigi valitsusele. Ma eeldan, et lähinädalatel saab seda valitsus arutada ja kujundada oma seisukoha. Ma konsulteerisin siin rahandusministeeriumi, majandusministeeriumi ja sotsiaalministeeriumiga ja selle pinnalt minu ettepaneku tuum on olemas," ütles Reinsalu BNS-ile.
Ettepaneku sisuks on Reinsalu sõnul põhimõtteliselt taastada 2014. aasta suve eelne olukord, kus ettevõtte juhatuse liikmel oli võimalik ennast töötuna arvele võtta, kui ta juhatuse liikmeks olemise eest tasu ei saanud.
Lisaks tuleks justiitsministri sõnul lahendada probleem, et ainult juhatuse liikme tööd tegevatel inimestel ei ole sotsiaalset kaitset. "Need isikud, kes on täna juhatuse liikmed, neil peaks olema võimalus ennast vabatahtlikult kindlustada töökaotuse riski vastu," rääkis Reinsalu.
Viimaks peaks ka lahendama füüsilisest isikust ettevõtjate (FIE) töötuskindlustuse küsimuse, rääkis Reinsalu. Praegu kehtiv seadus ei võimalda FIE-del end töötuna arvele võtta ja seda tuleks justiitsministri hinnangul käsitleda kui ettevõtlikkust blokeerivat olukorda, mis vajab muutmist.
Reinsalu sõnul võiks kogu juhatuse liikmete töötuskindlustus temaatika leida lahenduse võimalikult ruttu. "Ma tahaks küll loota, et see küsimus on võimalik realiseerida selle aasta jooksul, et ei pea ootama ära täisaasta saabumist."
Valitsuse tegevusprogramm 2015-2019 näeb ette, et justiitsministeerium analüüsib äriühingu juhatuse liikme õigust töötuskindlustushüvitisele. Seda õigust ei ole juriidilise isiku juhatuse liikmel alates 2014. aasta maist.
Sellist olukorda on kritiseerinud õiguskantsler Ülle Madise, kelle hinnangul ei ole selline regulatsioon kooskõlas Eesti põhiseadusega. Madise tegi parlamendile ettepaneku asuda seda olukorda muutma. Riigikogu tegi tööturuteenuste ja- toetuste seaduse ning töötuskindlustuse seaduse muutmise sotsiaalkomisjoni ülesandeks.