Riik pakub tasuta tööalaseid koolitusi ligi 12 000 inimesele
Kursused toimuvad kutseõppeasutustes ja kutseõpet pakkuvates rakenduskõrgkoolides üle Eesti. Kursuste eesmärk on pakkuda õppimisvõimalusi inimestele, kes seni on elukestvast õppest kõrvale jäänud või ei ole saanud end piisavalt täiendada. Eelkõige on oodatud põhi- ja keskharidusega inimesed, kel puudub erialane haridus.
Kursused on valitud koostöös koolidega, lähtudes valdkondlikust ja piirkondlikust koolitusvajadusest. Kursuste pikkus on 20-160 akadeemilist tundi, millele võib lisanduda iseseisev töö, teatas haridus- ja teadusministeerium BNS-ile.
Valdkondades, kus on koostatud OSKA raportid – metsandus, majandusarvestus, IKT, masinatööstus, energeetika, sotsiaaltöö, materjalitöötlus ning tervishoid – on sihtrühmad laiemad. Nendes valdkondades on kursuste valikul arvestatud OSKA ekspertkogude soovitusi.
Ministeeriumi täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Terje Haidaku sõnul pakutakse seekord kõige enam kursusi ehituse, majutamise ja toitlustamise ning arvutikasutusega seotud teemadel.
Kursusi rahastavad Euroopa Sotsiaalfond ning haridus- ja teadusministeerium tegevuse „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste parandamine“ kaudu. Aastatel 2009-2015 on pakutud tasuta tööalaseid kursusi rohkem kui 42 000 inimesele.