„Viljandis kanda kinnitanud välisinvestorid hindavad Eesti lihtsat maksusüsteemi ning mugavaid suhtlemiskanaleid riigiga. Samuti peetakse oluliseks siinsete inimeste lojaalsust. Puudusena nimetatakse aga heade oskustööliste nappust,“ märkis Sulling, kelle sõnul aitaks probleemi lahendada ettevõtete tihedam koostöö kohalike kutsekoolidega. Samuti võiksid ettevõtted ministri sõnul pakkuda õppuritele rohkem praktikakohti.
Et soodustada suurinvestorite tegevust, on kavas lähiajal langetada suurinvestori toetuse saamise kriteeriume. „Kui siiani kvalifitseerus toetuse saajaks ettevõtja, kes teeb kümne miljoni euro suuruse investeeringu, siis edaspidi on investeeringu nõue kolm miljonit eurot, millega peavad kaasnema keskmisest kõrgema palgaga töökohad,“ selgitas minister Sulling.
Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister külastas ka Polli Aiandusuuringute Keskust, mis pakub ettevõtjatele võimalust kasutada uusima tehnoloogiaga tootearenduskeskust ja katsekööki ning annab ka tootearenduse alast nõu. „See on Eesti ettevõtjatele suurepärane võimalus oma tooteid edasi arendada. EAS omakorda toetab sellist tegevust läbi innovatsiooniosaku,“ märkis Sulling.
Innovatsiooniosaku meede taasavati selle aasta augustist, et tihendada ettevõtete kootööd väliste innovatsioonipartneritega. Toetust saab taotleda Eesti äriregistrisse kantud väike- ja keskmise suurusega ettevõte ning toetuse suurus ühe taotluse kohta on 4000 eurot.