Muudatus näeb ette, et töötasutoetust makstakse kas vähese tähtsusega abina või riigiabina COVID-19 raamistiku alusel, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.
Kui juba saadud toetus on makstud vähese tähtsusega abina, siis saab toetuse teatud tingimustel COVID-19 raamistiku alusel antavaks riigiabiks ümber liigitada. Muudatus võimaldab ettevõtjatel kasutada tulevikus vähese tähtsusega abina teisi toetusi.
Teise muudatusena saavad Harjumaa ja Ida-Virumaa ettevõtjad 28. detsembrist kuni 31. jaanuarini kehtinud piirangutega seoses töötukassast töötasutoetust taotleda kuni 14. märtsini. Senise korra järgi pidi taotluste esitamine lõppema 28. veebruaril.
Kompensatsiooni suurus on nende töötajate novembri 1,5-kordne palgakulu, kuid mitte rohkem kui 180 000 eurot ettevõtja kohta. Füüsilisest isikust ettevõtja toetuse suurus on 876 eurot.
Tööhõiveprogrammis tehtud muudatused kohalduvad ka füüsilisest isikust ettevõtjatele.
Taotluste vastuvõtmist pikendati, kuna Euroopa Komisjon kiitis heaks Eesti abikavad koroonaviiruse puhangust mõjutatud Ida-Viru ja Harju maakonna ettevõtete toetamiseks, mistõttu on töötasu toetuse saajatel võimalik toetus muuta vähese tähtsusega riigiabi toetusest riigiabiks. Suurim erinevus kahe abiliigi puhul on, et vähese tähtsusega riigiabi tohib ettevõte saada kolme majandusaasta jooksul mahus 200 000 eurot.
Töötukassa teatel on vähem kui kuu ajaga toetust makstud 19,4 miljonit eurot.
Töötukassa nõukogu arutas reedel ka valitsuse ettepanekut toetada piirangute alla sattunud ettevõtjaid ja nende töötajaid. Nõukogu leidis, et piirangute alla sattunud ettevõtteid peab aitama. Täpsemateks arvutusteks ja toetusmeetme tingimuste kokkuleppimiseks koguneb nõukogu järgmisel nädalal.