Eesti elanikud jäävad interneti ostuaktiivsuselt Euroopale alla
Kui Eesti e-ostlejatest teeb ühe füüsilise eseme ostu kuus internetist 33 protsenti e-kaupluse kasutajatest, siis Euroopa keskmine on 54 protsenti. "See tähendab, et kuigi Eestis kasvab e-kaubandus igal aastal ligi 30 protsenti, siis on meil potentsiaal kasvamiseks veel tohutu," ütles DPD Eesti e-kaubanduse ärisuuna juht Margot Posti pressiteate vahendusel.
Eestlaste e-ostude osakaal kogu jaeostude hulgast on 7,7 protsenti. Euroopa keskmine on 11,3 protsenti ning 2017. aastal oli Eesti näitaja kolme viimase riigi hulgas. Peamiselt tellivad Eesti elanikud internetist elektroonikat, ilu- ja moekaupu ja riideid. Kõige enam tellitakse Eestisse kaupu Hiinast, Ühendkuningriigist ja Saksamaalt.
Möödunud aastal oli DPD teatel eriti märkimisväärne just Eesti e-poodide tegevuse hoogustumine. DPD Eesti pakiveod e-poodide ja nende klientide vahel tõusid 2017. aastal kõikides kategooriates ning kui siseriiklike pakisaadetiste hulk suurenes ligi veerandi võrra, siis Eestist välja saadetud pakkide mahu kasv ulatus üle 43 protsendi.
Uuringu kohaselt eelistavad Eesti elanikud ülekaalukalt pakiautomaatidesse tellimist – 80 protsenti uuringus osalenud Eesti elanikest on tellinud oma kauba just pakiautomaati, 57 protsenti kulleriga otse koduukse taha ja 50 protsenti vastajatest on lasknud oma ostud tuua ka postkontorisse.
Eesti elanike veebiostudest 86 protsenti sooritavad korduvostjad, kusjuures Eesti korduvostja sooritab aastas keskmiselt 12 internetiostu. Euroopa keskmine on 27 ostu aastas.
DPD grupi e-poodlemise baromeetri raporti koostas uuringufirma Kantar TNS. Anonüümsed intervjuud viidi läbi 23 450 osalejaga 21 Euroopa riigis, sealhulgas Eestis. Valimisse kuulusid alates 18-aastased inimesed, kes eelmisel aastal olid teinud vähemalt ühe füüsilise eseme ostu veebis.