Rattapilet kehtib hooajaliselt aprillist oktoobri lõpuni kõikides rongides. Piletihind sõltub reisi pikkusest ja on 50 protsenti vastava täispileti hinnast, minimaalselt aga 1 euro. Pilet tuleb osta rongis klienditeenindajalt. Rattale piletit ette osta ei saa, sest Elron ei saa tagada, et jalgratas alati kindlale väljumisele peale mahub, teatas ettevõte.
"Jalgrataste suur hulk rongides on üha tõsisem probleem, tihti on hõivatud kogu vahekäik. See on viinud olukorrani, kus rataste rohkus takistab rongis liikumist, mistõttu ei pääse reisijad WC-sse, teenindaja ei saa liikuda, sõitjad ei saa oma soovitud istekohale," on selgitanud Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.
Tema sõnul on Elron näinud uute rongide tellimisel ette, et ratastele oleks seal rohkem ruumi. "Tuleb aru saada, et ronge tuleb juurde alles 2025. aastal ning olemasolevate rongide mahutavus on piiratud, mistõttu oleme sisuliselt valiku ees, kas eelistada inimeste sõiduvõimaluste tagamist või ratta kui pagasi transporti," märkis ta.
Jalgratas võtab rongis mitme inimese ruumi ja erinevalt lapsevankrist või ratastoolist ei ole ratta rongi võtmise puhul enamasti tegemist hädavajadusega.
Reisijate heaolu silmas pidades ei saa enam seniselt jätkata ning rattale tuleb edaspidi osta rongis klienditeenindajalt pilet,
toonitas Kongo.
Küll aga ei pea rattapiletit ostma reisijad, kellel on tasuta sõiduõigus ühistranspordiseaduse alusel, näiteks laps, kes ei ole käimasoleva õppeaasta 1. oktoobriks saanud seitsmeaastaseks või kelle koolikohustuse täitmise alustamine on edasi lükatud. Samuti kuni 16-aastane puudega isik, sügava puudega isik, raske nägemispuudega isik, sügava või raske nägemispuudega isiku saatja ning lisaks ka üle 65-aastased reisijad.
Rattapilet ei kehti kokkupandava raamiga rattale, mis on kokku pakitud ning samuti rattale, mille kõik rattad on läbimõõduga alla 25 sentimeetrit, näiteks minitõukeratas.