Kui siiani reguleeriti TAKide tegevust ja partnersuhteid ühe konsortsiumlepinguga ning kõik uued liitujad sai ühineda eelnevalt kokkulepitud tingimustel, siis edaspidi lepitakse iga tegevuse puhul tingimused eraldi kokku. See võimaldab TAKis osaleda ka neil ettevõtjatel, kellel tekib vajadus arendustööks 7-aastase perioodi jooksul.
TAKide peamine eesmärk on aidata ettevõtjatel välja töötada tehnoloogiaid, mis võimaldaksid luua uusi tooteid ja teenuseid. Üks tehnoloogiline uuendus on rakendatav mitme toote ja teenuse väljaarendamisel. Sellest lähtudes arendatakse TAKis selliseid lahendusi, mida saaksid kasutada võimalikult paljud ettevõtjad. Uuel perioodil hakkavad TAKid lisaks tehnoloogiate arendamisele läbi viima ka tootearendustegevusi.
2014.–2020. aasta lõpuks peaksid tehnoloogia arenduskeskused kujunema rahvusvaheliselt tunnustatud arenduskeskusteks, kus lisaks Eesti ettevõtjatele vajalikele arendustöödele suudetakse pakkuda ka välisettevõtetele huvipakkuvat kõrgetasemelist arendustööd. See peaks looma eeldused selleks, et TAKid suudavad pärast toetusperioodi lõppu jätkata iseseisvana.
Tehnoloogia arenduskeskuste programm loodi 2004. aastal, praegu tegutseb 8 keskust, kaasatud on 4 ülikooli ja 100 ettevõtjat. Tehnoloogia arenduskeskuste toetuste eelarve perioodiks 2014-2020 on 40 miljonit eurot. Maksimaalne toetuse summa ühe taotleja kohta on 7 miljonit eurot. Toetuse määr abikõlbulikest on keskmiselt 50%. Meedet rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ning toetuste taotlusi võtab vastu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.