05.05.2020 Teisipäev

Maanteeamet juhib tähelepanu teele sattuvatele metsloomadele kampaaniaga „Mõnikord on parim suhe kaugsuhe“

Igal aastal registreeritakse Eesti teedel keskmiselt 120 sõiduki ja looma kokkupõrget, mille tagajärg on kahju inimestele või nende varale.

Maikuus algab metsloomade aktiivne liikumine.
Maikuus algab metsloomade aktiivne liikumine. Foto: Pexels

Keskkonnainfo telefonil 1313 registreeritakse aastas paari tuhande looma hukkumine, kusjuures enamik väiksemate loomadega seotud õnnetusi jääb registreerimata. Viimastel aastatel on probleem pigem suurenenud, sest sõidukeid liigub Eesti teedel rohkem ning sõraliste arvukus on tänu pehmetele talvedele suurenenud.

„Mitte keegi meist ei soovi sattuda õnnetusse ega tekitada vigastusi metsloomale,“ sõnas Maanteeameti keskkonnatalituse juhataja Villu Lükk. „Seetõttu peame liiklejatena eriti hoolsad olema ja teele lähenevaid metsloomi märkama. Samuti on oluline meeles pidada, et kui metsloom ületab teed, võib temale järgneda ka teisi.“

Maikuus algab taas metsloomade aktiivsem liikumine. Sel ajal võivad enam teele sattuda eelmise aasta põdravasikad, kes emast võõrduvad, samuti metskitsed, siilid, jänesed, konnad ja paljud teised.

Teele sattuvatele loomadele tähelepanu juhtimiseks korraldabki maanteeamet koos keskkonnaameti, keskkonnaagentuuri ja Eesti Jahimeeste Seltsiga kampaania „Mõnikord on parim suhe kaugsuhe“.

Lisainfot leiab www.mnt.ee/ulukid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255