"Olen veendunud, et viimase kolme aasta jooksul on MTA meeskond just tänu kontrollipraktika põhimõttelisele muutmisele saavutanud tulemusi varimajanduse ohjamisel, alustades üle piiri veetava salakütuse, kasutatud autode, kütusepettuste ja mitmete muude teemadega," ütles Helm ameti teate vahendusel.
Helm lisas, et ametile on head tööriistad ka töötamise register ning käibedeklaratsiooni lisa uuendused, mis parendavad konkurentsiolukorda ning maksulaekumist.
"Valdav osa neist muudatustest on aga tulnud ettevõtjatega koostöös, kui mitte heakskiidul. Minu jaoks on väga oluline seoses teravalt esilekerkinud pahameelega ettevõtjatega koostööd mitte ohtu seada. Seetõttu palusin rahandusministril otsustada, kas on võimalik tekkinud olukorras jätkata ameti juhtimist," ütles ta.
Nädal aega tagasi kirjutas Äripäev, et MTA käib parklates ükshaaval sõiduautosid kontrollimas, võtmaks vahele erasõitudeks kasutatavaid firmasõidukeid.
Alates käesolevast aastast kehtib seadus, mille kohaselt on kõik ettevõtete sõiduautode puhul arvestatud, et pooled sõidud on erasõidud ja käibemaksu tagastatakse vaid 50 protsendi ulatuses. Ettevõtetel on võimalus registreerida autosid ka ainult ettevõtluseks, näiteks taksode, bussiveo ja muu sarnase tarbeks.
"Mingeid kontrolle rohkem ei tehta, miks lasta maksu- ja tolliameti mainet põhja. Meie inimestele on antud ülesanne: ärge praegu autodega tegelege," rääkis Helm neljapäeval majanduskuritegevuse konverentsil.