Sellel aastal on tasuta õigusabi kampaania raames saanud abi juba üle 4000 inimese. Eesti Õigusbüroo tegevjuhi Artur Fjodorovi sõnul võiks neid abisaajaid olla palju rohkem, ent murekoht on inimeste vähene teadlikkus sellisest võimalusest. „Ida-Virumaal on õigusabi poole pöördujate hulk madal. Seda mitte sellepärast, et seal poleks inimesi, kes vajavad õigusabi, vaid et nende inimesteni pole informatsioon tasuta õigusabist lihtsalt jõudnud. Seega kutsume inimesi üles tasuta õigusabi võimalustega tutvuma ning neid vajadusel kasutama,“ lausus Fjodorov. Tema sõnul on aktiivsuse osas silma paistnud kõige rohkem Paide. Narvas on aga näiteks praeguseks hetkeks abi saanud vaid 187 ning Jõhvis 154 inimest.
Justiitsministeerium pakub koostöös Eesti Õigusbürooga alates sellest aastast Eestis elavatele inimestele tasuta õigusabi ja –nõustamist 15 eri kohas üle Eesti. Aasta lõpuks soovime abi saajate hulka suurendada vähemalt 7000 inimeseni. Tasuta õigusabi antakse inimestele, kelle brutosissetulek on kuni 1,5-kordne Statistikaameti avaldatud keskmisest ehk jääb alla 1863 euro. Õigusabi antakse väheste eranditega kõikides juriidilistes küsimustes ja kõikides vormides, nii kohapealse konsultatsiooni kui ka interneti teel. Juristid nõustavad kliente nii kohtuvälises menetluses kui ka kohtus, samuti aitavad nad koostada dokumente ja suhelda ametiasutustega. Tasuta õigusabi raames ei esindata süüdistatavaid ega kahtlustatavaid.
Lisaks on õigusabi kättesaadavuse parandamiseks internetist leitav portaal Jurist Aitab, mis leiab levinumatele elulistele muredele juriidilisi lahendusi ning aitab inimesi õigesse kohta suunata. Portaalist leiab vastuseid nii perekonnaõiguse, üürisuhete, pärimisõiguse, kohtusse pöördumise kui ka paljude teiste valdkonna küsimustele. Samuti on lehel Jurist Aitab avatud foorum, mille kaudu saab inimene juristidelt nõu küsida.