BitCam<https://play.google.com/store/apps/details?id=com.makario.bitcam> lubab muuta fotod sakiliseks ning tükiliseks, luues sellega vanamoelise välimuse.
“Vanamoelised filtrid on väga populaarsed ning need võivad pildid väga ägedateks muuta, kuid BitCam keerab vindi üle, muutes pildid raskesti hoomatavaks ning annab neile üleüldiselt halva välimuse,” rääkis Aron.
Glitche<https://itunes.apple.com/us/app/glitch%C3%A9/id634467171?mt=8> lubab luua fotosid, mis näevad välja justkui oleks ekraan katki ning pilt seetõttu vigase välimusega. “Maitse asi, aga rakenduse eest tuleb maksta euro ning tulemus on küllalt halb, mis ilmselt oli ka eesmärk,” ütles Aron.
Fisheye<https://itunes.apple.com/us/app/fisheye-fisheye-camera-with-film-and-lomo-lens/id569723994?mt=8> kalasilma-objektiivid on fotomaailmas populaarsed, kuid rakenduste abil on sarnast efekti võimalik luua ka
telefonikaameraga. Fisheye pingutab aga sellega kõvasti üle ning fotost, mis kunagi võis olla isegi üsna ilus, jääb alles moonutatud jubedus.
Kuidas tunda ära head rakendust?
Kuna fotorakendusi on palju, võib hea leidmine olla üsna keeruline ülesanne. Tele2 tootedirektor annab mõned soovitused, kuidas just endale sobilik pilditöötlusrakendus leida.
- Uuri, millised rakendused on populaarsed ja loe, mida nende kohta arvatakse.
- Populaarsemad rakendused on suurema tõenäosusega ka vähemalt üle keskmise head.
- Internetist leiab ohtralt arvustusi, neid lugedes-vaadates saad vältida rakendusi, mille kohta on palju kehvi arvustusi avaldatud.
- Kuula oma sisetunnet. Kui sulle tundub, et mingi filter on kole, kuigi kõik teised seda kasutavad, siis tasub sellest ikkagi eemale hoida.
Tele2 Eesti