Eelnõu kohaselt ratifitseeritakse maksuasjades vastastikuse haldusabi konventsioon, millele valitsus kiitis heaks 7. veebruaril 2013. a. ja mis kirjutati alla 29. mail 2013. a. Konventsioon töötati välja Euroopa Nõukogu (EN) ja OECD koostöös 1988. aastal. Aastal 2010 konventsiooni muudeti ja avati allakirjutamiseks ka riikidele, kes ei ole ENi ega OECD liikmed. Konventsiooni on jõustanud 37 riiki ja allkirjastanud veel 27.
Konventsiooni eesmärk on edendada rahvusvahelist koostööd muutmaks riikide maksuseadused paremini toimivateks, seejuures tunnustades maksumaksjate põhiõigusi. Konventsioon annab riikidele aluse teabevahetuseks ja abi osutamiseks maksude sissenõudmisel, et võidelda maksupettuste vastu. Abi võib hõlmata nt andmete edastamist, maksukontrolle (ka ühiseid), vara arestimist maksunõuete katteks, dokumentide kättetoimetamist.
Koostööd maksuasjades reguleerivad ka kahepoolsed topeltmaksustamise vältimise lepingud ja Euroopa Liidu õigusaktid. Konventsioon annab aga võimaluse teha koostööd ka nende riikidega, kellega ei ole maksulepingut ja kes ei ole ELi liikmesriigid, kuid on konventsiooniosalised.
Erinevalt maksulepingutest kohaldatakse konventsiooni laiemale ringile maksudele. Maksulepinguid kohaldatakse tulu- ja kapitalimaksudele, kuid konventsiooni näiteks ka käibemaksule, aktsiisidele, sotsiaalkindlustusmaksetele. Arvestades kohalike maksude marginaalset osakaalu KOV-ide eelarve tulubaasis, teeb Eesti reservatsiooni, millega jätab kohalikud maksud konventsiooni kohaldamisalast välja.
Konventsioon jõustub selle kuu esimesel päeval, mis järgneb kolme kuu möödumisele ratifitseerimiskirja hoiuleandmise päevast.