Valimised võitnud Reformierakonna esimees Taavi Rõivas ütles pressibriifingul, et muuhulgas käsitleti teemasid alates lennuühenduse parandamisest ja turismi soodustamisest ning lõpetades mikroettevõtete halduskeskkonnaga. "Jõudsime osaliselt ka teadus-arendustegevuse ja kutsehariduse teemadeni," lisas ta.
"Päeva teises pooles vaatasime, millised on Eesti riigi rahalised võimalused katteallikate näol. Praeguseks ei ole meie ambitsioonid kulutusi teha veel täielikult katteallikatega kooskõlas," rääkis Rõivas ja võrdles arutelu faasi eelnõu teise lugemisega parlamendis.
"Enne kui ei ole kõikidel lubadustel katet, ei saa ka kokku leppida," tõdes Rõivas ja märkis, et arutatigi just seda, kust on võimalik raha juurde leida, sealhulgas kaaluti maksude restruktureerimist ning täiendavat kulude kokkuhoidu.
Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Urmas Reinsalu märkis, et eeldused olid ühised: esiteks leiti, et oluline on bürokraatia vähendamine ettevõtetele, teiseks peaksid olema senised ettevõtluse toetamise meetmed ja garantiid olema selgelt sihitatud ning kolmandaks peab riik läbi majandusdiplomaatia avama uksi siinsetele firmadele, ent ka suurendama investeeringuid Eestisse.
"Kõik taandub ikkagi kesksele lähtekohale: tänase Eesti majanduskasvuga ei saa rahul olla, vajalikud on riigi poolt tugevad sammud muutusteks," rääkis Reinsalu.
Vabaerakonna esimees Andres Herkel tõdes, et enamik erakondadest on soovinud tööjõumakse alandada ning tulumaksuvaba miinimumi suurendada, mis nõuab katteallikate suhtes laia vaadet. "Ei piisa ainult majanduskasvust ja kulude kärpimisest," ütles ta.
Ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser märkis, et koalitsioonilubaduste pakett peab sisaldama meetmeid, mis puudutavad täiendavaid tulusid. "Ühesõnaga, makse," tõdes ta.