Kõige kriitilisem oli Baltika AS-i juhatuse esimees Meelis Milder. Tema sõnul peab valitsus leidma viisid, kuidas majandus kasvama panna. "Tulude ümberjaotamisest lisakasvu ei tule ja 1 protsendipunkt sotsiaalmaksu langetamisest kasu pole. Kui see jääb ainsaks sammuks majandust turgutada, siis ma ei näe sellel mõtet," ütles ta.
Milderi arvates ootab ettevõtja valitsuselt ennekõike stabiilset keskkonda. "Mõistlik oleks asju arutada aasta kaupa, mitte ära otsustada ja kolmeks-neljaks aastaks puutumata jätta. Majanduskeskkond muutub liiga kiiresti selleks," ütles ta.
Tarmetec OÜ juhatuse esimees ja kaubanduskoja uue juhatuse liige Toomas Lepp ütles, et pikas perspektiivis pole tarbimismaksude suurendamine tema arusaamade vastu. See-eest on tema sõnul häiriv see, et enne aktsiiside tõstmist ei vaadanud uus valitsus, kuidas kokku hoida riigi ja parlamendi kulutusi.
Rohkelt kriitikat saanud kütuseaktsiisi tõstmine Lepa sõnul tema ettevõtet ei kahjusta.
Kolmapäeval taas kaubanduskoja juhatuse esimehe kohale kinnitatud Nordic Contractors AS-i juhatuse esimees Toomas Luman ütles, et kaubanduskoda on uue valitsusliidu maksumuudatuste katteallikate lahenduse suhtes skeptiline. Näiteks ei tohiks ettevõtjate arvates majutusteenuse käibemaksu soodustust kaotada nii järsult, et valdkonna käibemaks kasvaks hüppeliselt 11 protsendipunkti. Mõistlikum oleks majutusteenuse käibemaksu tõstmine hoopiski astmeliselt.
"Kaubanduskoda näeb, et valitsus on tegemata jätnud palju analüüsi, mis tuleks enne otsuste vastuvõtmist ära teha," ütles Luman. Ta lisas, et valitsus võiks kindlasti ettevõtjaid rohkem kuulata.
Samas leidis Luman, et otsus vähendada tööjõumakse on samm õiges suunas. "Kas sotsiaalmaksu langetamine üks protsent on piisav, on arutelu omaette," ütles ta.