16.02.2016 Teisipäev

Nüüd saab avalikult vaadata riigi rahakoti sisse

Rahandusministeerium täiendas omavalitsuste finantsinfot avalikustavat portaali Riigiraha ning lisas sinna teabe ka keskvalitsuse rahanduse kohta.

Keskkonna kaudu on võimalik kasutajal näha, kust riigi raha tuleb ja kuhu läheb
Keskkonna kaudu on võimalik kasutajal näha, kust riigi raha tuleb ja kuhu läheb Foto: PM

Selle veebivärava kaudu on võimalik kasutajal näha, kust riigi raha tuleb ja kuhu läheb.

„Teadaolevalt on tegemist maailmas unikaalse keskkonnaga, kus kasutajal on võimalik saada infot riigi rahakoti kohta ühest kohast ja seda ametnikuga praktiliselt samaaegselt,“ ütles riigihalduse minister pressiteate vahendusel Arto Aas.

„Avalikult kättesaadavad andmed aitavad parandada riigi läbipaistvust, suurendavad ühiskonna teadlikkust ning soodustavad huvigruppide kaasa rääkimist otsuste tegemisele,“ lisas minister.

Tegu on avalikuks kasutamiseks loodud tööriistaga valitsussektorisse kuuluvate üksuste finantsinfo uurimiseks. See sobib nii kodanikele üldiste ülevaadete saamiseks kui ka nõudlikumale spetsialistile tööks vajaliku info leidmiseks.

„Kohalike omavalitsuste andmete avalikustamisest on muu hulgas kasu olnud näiteks valdade ühinemiste  ettevalmistajatel, pankadel nende finantsvõimekuse hindamisel või ajakirjanikel valimiste kajastamiseks taustinfo leidmisel,“ ütles kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna nõunik Andrus Jõgi. „Kogu valitsussektori info avalikustamine meie hinnangul mitmekordistab rakenduse vastu huvi tundvate inimeste arvu.“

Kohalike omavalitsuste andmeid on Riigiraha andmebaasis 2014. aasta aprillist kuni 2015. aasta lõpuni vaatamas käinud 8000 erinevat kasutajat 14 300 korral. Tehtud on 0,3 miljonit päringut.

Ligi 7% portaali külastajatest oli väljastpoolt Eestit. Lisaks Euroopa riikidele on kasutajaid olnud Ameerika Ühendriikidest, Kanadast, Mehhikost, Brasiiliast, Argentiinast, Indiast, Austraaliast ja mujaltki.

Eesmärk ei ole see, et rakendust kasutaks iga inimene. Piisab sellest, kui üks inimene sealt vajaliku info leiab ning teistega jagab. Iga reaalse kasutaja vahendusel saab palju rohkem inimesi rakendusest otsesemalt või kaudsemalt kasu, teatas rahandusministeerium.

Rahandusministeerium käivitas Riigiraha portaali aastal 2014, siis keskendus see kohalike omavalitsuste finantsinfole.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255