Hindade langus on töötlevas tööstuses küllaltki laiapõhjaline, kuid suuresti tingitud toorainehindade madalseisust. Keemiatööstuses sõltuvad hinnad olulisel määral naftast, mis oli tänavu oktoobris mullusest enam kui veerandi võrra odavam. Samuti on kukkunud puidu kokkuostuhinnad enamikus sortimentides.
Mõneti ujub vastuvoolu kergetööstus, mille allharudest näitas suurimat hinnakasvu rõivatootmine, kus toodang kallines aastaga 3,3%. Jätkuvalt on keerulised ajad piimatööstuses, mille toodang oli mullusega võrreldes 10,3% odavam. Kuigi piimapulbri hinnad on Euroopas näidanud alates augusti algusest kerget tõusutrendi, püsib selles sektoris ikkagi tugev ülepakkumine ning hindade kiire taastumise võimalused on pigem tagasihoidlikud, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.
Konjunktuuriinstituudi küsitletud tööstusettevõtjate hinnangud on samuti püsinud pikemat aega muutumatuna. Valdav osa töötleva tööstuse esindajatest eeldab, et müügihinnad lähikuudel ei muutu. Oktoobris prognoosis iga üheksas küsitletu, et hinnad langevad, hinnatõusu pidas tõenäoliseks vaid paar protsenti ettevõtjatest. Rohkem on müügihindade kasvu ootavaid ettevõtjaid toiduainetööstuses, võimalust hindade langemiseks hinnatakse kõrgemalt aga puidutööstuses.
Oktoobris ekspordihindade aastane langus aeglustus 4,2%-ni. Septembrist olid väljaveohinnad 0,2% madalamad. Hinnalangust on aastases võrdluses kõige rohkem mõjutanud naftasaaduste väljaveohindade kahanemine. Kemikaalide ja keemiatoodete tootmises ning joogitootmises langesid ekspordihinnad aastaga ligi 13%. Elektri ekspordihind langes aastaga viis protsenti.
Ekspordihindade langus tuleb nii nõudluse vähenemisest välisturgudel kui ka toormehindade langusest. Mõned tööstusharud suutsid siiski müüa oma tooteid välisturgudele kõrgemate hindadega kui eelmisel aastal. Kümme protsenti tõusid väljaveohinnad turbatootmises, nelja protsendi piires oli hinnakasv rõiva-, paberi- ja masinatööstuses.
Sisseveohinnad langesid aastaga keskmiselt 5,1% ja olid eelmisest kuust vaid 0,1% madalamad. Kõige rohkem ehk 32% kahanesid naftasaaduste hinnad. Madalamate hindadega osteti sisse ka keemiatooteid, puitu, metalle ja farmaatsiatooteid. Suuremate aastakasvudega olid nahktoodete, mootorsõidukite, pabertoodete ja tekstiili impordihinnad.