Eesti eesistumise viimaselt Ecofinilt on oodata maksualaseid töövõite
Samuti võetakse vastu piiriülese e-kaubanduse käibemaksupakett. Eeldatavasti kiidetakse heaks ka pangandusliidu tugevdamise eduaruanded. Sellega tõmbab Eesti oma eesistumise põhiteemadele maksu- ja finantspoliitika valdkonnas joone alla.
Kohtumist juhtiva rahandusministri Toomas Tõniste sõnul on liikmesriikide üksmeel digimajanduse maksustamise kohta väga oluline.
"Me ei räägi digimajanduse maksustamise puhul lihtsalt ühest järjekordsest muudatusest maksuseadustes, me räägime murdepunktist Euroopa Liidu, aga ka kogu maailma maksureeglites. Rahvusvaheliste maksureeglite uuendamise järgi on juba ammu selge vajadus," ütles Tõniste. "Eesti on ära teinud suure töö, loodetavasti lähtuvad Euroopa Komisjon ja OECD edasiste lahenduste väljapakkumisel täna kokkulepitavatest suunistest."
Teise teemana on Ecofini kohtumisel kavas kinnitada maksualast koostööd mittetegevate jurisdiktsioonide nimekiri.
"See on EL-i selge üleskutse kõigile järgida head maksuhaldustava," kommenteeris Tõniste.
Ecofinil võetakse vastu ka piiriülese e-kaubanduse käibemaksupakett, mis lihtsustab käibemaksureegleid ja muudab maksukeskkonda pettusekindlamaks. Paketi peamine muudatus seisneb selles, et piiriüleste e-kaubanduse tehingute puhul rakendatakse juba müüja või teenusepakkuja riigis tarbijariigi käibemaksumäär. Alla 10 000 eurose aastakäibega ettevõtetel rakenduks siiski ettevõtja omal valikul koduriigi käibemaks. Veel kaob muudatuse jõustumisel ära käibemaksuvabastus kolmandatest riikidest ostetavatele vähem kui 22 eurot makstavatele kaupadele.
Ecofini kohtumisel annavad ministrid oma hinnangud pangandusliidu tugevdamise eduaruannetele, mille põhjal läheb teemade menetlemine üle järgmisele eesistujale. Euroopa Komisjon tutvustab Euroopa poolaasta uue tsükli alustamiseks kasvuraportit ning tasakaalustamatuste eelhoiatusraportit. Samuti langetab nõukogu otsused Rumeenia ja Ühendkuningriigi eelarvepoliitikate kohta.