Samuti otsustati ühiselt jätkata metsanduse maksustamise küsimustes koolituste korraldamist metsaühistute personalile ja metsaomanikele. Teavitamist maksukohustusest, aga ka maksuseadustes sisalduvatest võimalustest, peavad osapooled parimaks viisiks metsaomanike hea maksukäitumise saavutamisel.
MTA hinnangul on oluliselt paranenud metsaseaduse alusel esitatavate metsamaterjali ja raieõiguse ostu-müügiteatiste esitamine ja metsaomanike teadlikkus esitamise kohustusest. MTA märgib, et siiski ei saa veel teatiste esitamisega rahul olla, kuna praeguse statistika kohaselt on ligi 30 protsenti metsa ostu-müügitehingutest veel teatistega katmata.
Erametsakeskus näeb ohtu aina kasvavates olukordades, kus tehakse kasvava metsa raieõiguste enampakkumistel kohati ebamõistlikult kõrgeid pakkumisi, tihti puiduturul täiesti tundmatute, äsja loodud ettevõtete poolt. Sihtasutusel on kahtlusi, et turutaset ületavate pakkumiste tegemine võib olla seotud ka maksukohustuste täitmata jätmisega.
MTA pakkus välja abi enampakkumisi korraldavatele metsaühistutele – korraldajal oleks võimalus küsida MTA-lt andmeid pakkuja maksekäitumise kohta, veendumaks tema usaldusväärsuses. See saaks võimalikuks pärast konkreetse sätte sissekirjutamist enampakkumise tingimustesse. Täpsem infovahetuse kord lepitakse edaspidi kokku. Erametsakeskus konsulteerib nimetatud küsimuses metsaühistutega.
MTA andmetel deklareerisid metsaomanikud 2012. aastal metsamüügi tulu 29 miljonit eurot ning maksid riigile tulumaksu 1,8 miljonit eurot. Alates 2012. aastast on tulumaksuseaduse muudatustega antud metsaomanikele ka võimalus lükata tulumaksu tasumine kolme aasta võrra edasi ja teha selle eest metsakasvatustöid. Seda võimalust kasutas üle 32 protsendi mullu tulu deklareerinud metsaomanikest.