See võimaldab Euroopa Liidu liikmesriikide kodanikel leida euroliidu piires meelepärast tööd.
Välismaale tööle minnes tekib inimesel erinevaid küsimusi, näiteks kuidas saada elamis- ja tööluba ning tööleping, milline on selle välisriigi tööseadusandlus, millised saavad olema elamistingimused ja millised on töökoha riigi kultuurierinevused. Kahjuks jääb kõikide nende oluliste küsimuste kõrval sageli läbi mõtlemata maksude teema – kui palju ja millisesse riiki tuleb maksta palgamaksud.
Määrab residentsus
Isiku maksukohustuse määramisel on oluline teada, kas ta on tulumaksukohustuse järgi Eesti resident või mitte. Resident tähendab täieliku maksukohustusega isikut, kes maksab residendiriigis tulumaksu kogu oma maailmatulult. Seega isik, kes on Eesti resident, deklareerib Eestis oma iga-aastases füüsilise isiku tuludeklaratsioonis nii Eestis kui ka välismaal teenitud tulu ehk maailmatulu. Samas on tal õigus teha oma maksustatavast tulust mahaarvamisi (maksuvaba miinimum, koolituskulud, eluasemelaenu intressid jms).
Mitteresident tasub Eestis tulumaksu ainult nendelt tuludelt, mis on Eestis teenitud. Oma maailmatulu deklareeritakse üldjuhul koduriigis, kus saab kasutada ka residendile mõeldud maksusoodustusi.
Järelikult selleks, et otsustada, kas välismaal teenitud tulu kuulub Eestis deklareerimisele, on vajalik esmalt määrata isiku residentsus.
Sellest, kuidas õigesti määrata oma residentsust ning millised maksukohustused tekivad välismaal töötades, võib lugeda varsti ilmuvast ajakirjast Raamatupidamisuudised nr 5, 2016. Tuletame meelde, et kuni 9. septembrini saab tellida ajakirja Raamatupidamisuudised teiseks poolaastaks superhinnaga – 15% soodsamalt! Lisaks saate 19 euro väärtuses kingituse. Lugege lähemalt aadressilt: http://rup.ee/tellimine