Justiitsminister Lea Danilson-Järg sõnas Postimehele, et kui kahtlustus leiab tõendamist, on tegemist äärmiselt kahetsusväärse ja uskumatu juhtumiga.
Juhul kui kõik see leiab ka tõendamist, siis on tõesti tegu pretsedenditu juhtumiga, mis on väga kahetusväärne, sest politsei- ja piirivalveamet ise peaks seisma hea selle eest, et seadust täidetakse,
ütles ta.
Danilson-Järg lisas, et kui on rikkumised, tuleb inimesed selle eest ka vastutusele võtta ning tema soovib, et prokuratuur tegeleks asjaga väga põhjalikult ning selgitaks välja kõik asjaolud.
Küsimusele, kas Vaher peaks praegu PPA peadirektori kohalt tagasi astuma, vastas Danilson-Järg, et kui kahtlused leiavad kinnitust, siis pole küsimustki, kuid esialgu on infot vähe ning vaja on selgust. "Loomulikult, kui kõik need asjad on aset leidnud, nagu prokuratuur räägib, siis kindlasti tuleks tagasi astuda politseiameti peadirektoril," ütles ta.
Kahtlustus iseenesest pole veel piisav põhjus tagasi astuda, leiab Danilson-Järg ja lisab selgituseks, et Eestis kehtib süütuse presumptsioon. "Kas inimene on süüdi või mitte, otsustab kohus, mitte justiitsminister ega ajakirjandus. Praegu on tegu kahtlustusega ja me peame saama asjast kindlalt rääkida siis, kui kõik kahtlustuses toodud väited on leidnud tõendamist ka kohtus," ütles ta.
Kahtlustuse järgi venitas maksu- ja tolliameti tolliosakonna juht Eerik Heldna pikemaks oma tööstaaži, et saada eluaegset väljateenitud aastate pensionit. Vaherit kahtlustatakse sellele kelmusele kaasaaitamises, sest väidetavalt vormistas ta Heldna näiliselt politseisse tööle.