Lõpetamise põhjuseks toodi maksuameti teate alusel asjaolu, et pankrotis firma on käesoleval hetkel varatu. Samuti ei oleks maksuhalduri hinnangul kuigi tulemuslik nõuet esitada ettevõtte endise juhatuse liikme Väino Pentuse vastu, sest ka tema on eraisikuna pankrotis. "Seega oleks kontrolli käigus tekkida võiva maksuvõla sissenõudmine võimatu," seisis teates.
Autorollo pankrotihaldur Martin Krupp ütles lehele, et teate revisjoni lõpetamise kohta ta maksuametist tõepoolest sai. "Päris palju aega on nad samas tegelenud sellega – nüüd jõuda sellisele tulemusele on natukene üllatav," märkis ta. Kruppi sõnul lootis ta haldurina, et maksuamet oleks sisuliselt asjad selgeks teinud, kuna enne pankrotti tehtud tehingute asjaolude kontrollimisel oleks maksuametil olnud rohkem võimalusi, kui seda on halduril.
Maksuamet algatas Autorollo revisjoni juunis, et välja selgitada, kas pankrotistunud ja varatuks tehtud firma puhul võis ettevõtte tehingute tõttu üles jääda tasumata makse. Kuigi Autorollo läks pankrotti juba 2011. aasta märtsis, siis avalikkuse huviorbiiti tõusis ettevõte pankrotihaldurite hagiga, millega nõutakse ligi 600 000 eurot kohtu kaudu nii keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannuselt, tema abikaasalt Rain Rosimannuselt kui ka vandeadvokaat Siim Roodelt.
Hagi väitel tegelesid just nemad Autorollo tegeliku juhtimisega ajal, mil firmast vara välja viidi. Osa varast jõudis näiteks läbi keeruka skeemi praegu Rain Rosimannuse tuttava Margus Tambergi omanduses olevasse OÜ-sse Rekka Veli, kuid selles firmas ühtki autot enam ettevõtte bilansi järgi ei ole. Osa varast kadus ettevõttest aga lihtsalt sularahana – firma kassa puudujääk oli 3,5 miljonit krooni.
Lisaks on pooleli ka Autorollo haldurite avalduse alusel algatatud kriminaalasja eeluurimine, mida viib läbi Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri majanduskuritegude talitus.