Toetusskeemiga ei anta ette olulisi piiranguid võimalikele toetatavatele tegevustele, vaid innustatakse potentsiaalseid taotlejaid pakkuma välja uuenduslikke ideid. Seda nii investeeringute kui jooksvate tegevuste näol, mis võimaldaksid tekitada positiivseid nihkeid maakonna majanduse ümberkujunemisel ja inimeste oskuste nendele vastavaks kohandamisel, seisab eelnõu seletuskirjas.
Taotletav toetuse suurus investeeringute korral on maksimaalselt 1 650 000 eurot, tegevuskulude katmiseks on maksimaalselt võimalik eraldada 200 000 eurot. Määruse alusel suunatakse projektide rakendamiseks riigieelarvelisi vahendeid, mille maht esimeses taotlusvoorus on orienteeruvalt kaks miljonit eurot.
Toetuse taotlejaks võivad kitsendustega olla nii eraõiguslikud kui avalik-õiguslikud isikud. Toetust ei saa taotleda riigiasutused, kohaliku omavalitsuse üksused ja kasumitaotlusega äriühingud.
Määruse rakendamisega ei kaasne riigieelarvesse otseseid tulusid, küll aga on oodata positiivset mõju Ida-Virumaa sotsiaalmajandusliku olukorra leevendamisele ning pikemas perspektiivis panust piirkonna majanduskasvu edendamisele.