Metsa- ja puidutööstuses töötas mullu 5 protsenti hõivatutest
Eesti Metsa ja Puidutööstuste Liidu (EMPL) tegevjuhi Henrik Välja sõnul on metsa- ja puidutööstus maapiirkondades üks olulisimaid tööandjaid. EMPL-i liikmesorganisatsioonide keskmine palk oli eelmisel aastal 1400 eurot, teatas liit.
Välja sõnul mängib metsa- ja puidutööstus kõige olulisemat rolli tööandjana just maapiirkondades. "Paraku on maapiirkondades inimestel vähem tööalaseid valikuid ja võimalusi enda äraelatamiseks. Seda tähtsamat rolli mängivad kohaliku elu edendamisel maapiirkondades tegutsevad tööandjad," märkis Välja. "Metsa- ja puidutööstus pakub tööd just ennekõike maapiirkondades. Näiteks Võrumaal töötab metsa- ja puidutööstuses 18 protsenti ehk pea iga viies inimene," näitlikustas Välja puidutööstuse olulisust.
Välja sõnul annab metsa- ja puidutööstus lisaks otseselt sektoris hõivatutele kaudselt tööd veel oluliselt rohkematele inimestele. "Eesti metsa- ja puidutööstus toodab aina suuremat lisandväärtust. Oleme jõudnud selles sektoris odava tööjõu piirkonnast lisandväärtuse loojate sekka. Lisaks otsestele töökohtadele on suur roll ka tööstusharu tarbitavate teenuste mõjul tööjõuturule," lisas Välja.
Lisaks suurele tööhõivele pakub metsa- ja puidutööstus töötajatele ka konkurentsivõimelist palka. "Seejuures tuleb arvestada seda, et need töökohad asuvad suuremas osas maapiirkondades, kus palgad üldiselt jäävad oluliselt alla Eesti keskmisest," sõnas Välja.
Töötlevas tööstuses tervikuna on metsa- ja puidutööstus üks suurimaid tööandjaid Eestis: 27 protsenti töötlevas tööstuses hõivatuist töötab metsa- ja puidutööstuses.