Vaimset tervist väärtustava organisatsiooni märgisele kandideerimiseks tuleb täita ankeet hiljemalt 25. septembriks: https://peaasi.ee/vaimse-tervise-margis/
Märgisele on oodatud kandideerima nii ettevõtted, avalik-õiguslikud organisatsioonid, MTÜd, sihtasutused kui ka haridusasutused.
Peaasi.ee kuulutab märgise saajad välja oktoobri alguses. Märgise taotlemine on kõigile organisatsioonidele tasuta.
Peaasi.ee välja antava vaimset tervist väärtustava organisatsiooni märgise järgi tunneb edaspidi ära tööandjaid, kes on loonud kindlad juhised ja tööprotsessid töötajate vaimse tervise toetamiseks. Näiteks on töökeskkonnas loodud ruumid puhkamiseks, on tagatud piisav töökoormus ja loodud asenduste süsteem puhkuste ajaks, töötajatel on selged rollid, neid kaastakse otsustusprotsessidesse ning kollektiivis räägitakse omavahel aeg-ajalt teadlikult ka vaimse tervise teemadel. Lisaks on olemas näiteks vaimse tervise hea tava, samuti tegutsemisplaan töötaja vaimse tervise raskuste korral töö ümberkorraldamiseks.
Vaimse tervisega tegelemine töökohal soodustab positiivset suhtlemist, koostööd ja konfliktide lahendamist. Samuti suurendab töötajate pühendumist organisatsioonile ning võib aidata vähendada töötajate voolavust, mis omakorda säästab aega ja ressursse uute töötajate leidmisel ning koolitamisel. Kui töötajad tunnevad end hästi, on meeskonnatöö tulemuslikum ning tööõhkkond harmoonilisem.
Uuringud näitavad, et kui vaimse tervisega töökohal eesmärgipäraselt tegeleda, võib iga sellesse investeeritud euro tuua tagasi kuni 9 eurot, sest kasvada võib töötajate töö produktiivsus, kahaneda haiguspäevade arv kui ka varakult pensionile minejate hulk.