"Selgelt on tunda, et muutused on toimumas nii põhipalkades kui lisatasuskeemides. Tööjõudu napib ja see sunnib tööandjaid tasustamise põhimõtteid ja kulusid üle vaatama, kuna just põhipalga tase ja lisatasude teenimise võimalused on peamised töökoha vahetamise ajendid," ütles Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder pressiteates.
Töövõtjatest loodab palgatõusu 27 protsenti uuringus osalejatest, veerand vastanutest ei osanud töötasu muutust ennustada ja ligi pooled töötasu muutust ei usu. Eelkõige ootavad palgatõusu kõrgemapalgalised ja juhtivatel kohtadel töötavad inimesed.
Tööandjate hinnangul on palgatõusu oluliseks põhjuseks saanud tööviljakuse kasv, seda ettevõtte majandustulemuste ja palgaturu surve kõrval. Töövõtjate arvates peaks nende töötasu tõusma personaalse tööalase arengu tõttu.
Statistikaameti andmetel oli keskmine brutokuupalk kolmandas kvartalis 930 eurot ja brutotunnipalk 5,58 eurot, möödunud aasta sama ajaga võrreldes tõusis keskmine brutokuupalk 8,8 protsenti ja brutotunnipalk 7,1 protsenti.