"Eesti tööandjate hinnangul seisab Eesti tänaseks kahe suure väljakutse ees – need on töötava inimese elujärg ning Eesti konkurentsivõime. Jätkamaks erksa ning hoogsalt areneva ühiskonnana, peame suutma mõlemas teha otsustava hüppe," leiab tööandjate keskliit.
Manifestis leitakse, et suures pildis on Eesti keskmise sissetuleku lõksus. "Vaeste riikide hulgast oleme ära spurtinud, aga enne rikastele järele jõudmist on hoog raugenud. Keskmise sissetuleku lõks lahti seletatuna tähendab, et odavat tööd me enam teha ei taha, aga kallist veel ei oska. Eesti taaskäivitamine erksa ja hoogsalt areneva ühiskonnana on võimalik, manifest pakub selleks tööandjate nägemuse," märgivad tööandjad.
Tööandjate nägemuses on Eesti suurim väljakutse tööinimese elujärg ja tema ettevalmistus. "Eesti töötavatel inimestel on õigustatud ootus elujärje kasvule. Kohe tööturule jõudev demograafiline auk, väljaränne ning lisaks ka rahvastiku vananemine tähendavad aga üha suuremaid kulutusi üha vähematele maksumaksjatele. Et kuludega toime tulla ning tagada ka elujärje kasv, peab kogu Eesti majandus sooritama arenguhüppe, liikuma väärtusahelas ülespoole. Vaid nii saab vähemate kätega teha rohkem ja targemat tööd, mida kallimalt maailmale müüa," leiavad tööandjad.
Nende hinnangul on keskmike lõks ohtlikum kui paistab, sest kümneid ja kümneid riike on seal kinni juba aastakümneid. "Otsustava väärtushüppe tegemise võti on kevadel alustava parlamendikoosseisu käes. See nõuab otsustavat panustamist haridusele ja konkurentsivõime arendamisele ning ühist pingutust valitsejailt, tööinimestelt ja tööandjailt," märgivad tööandjad.