Tööinspektsiooni pressiesindaja teatel oli puudusteta vaid 510 ettvõtet.
"Alati ei pruugi puudused viia õnnetuse või töötaja haigestumiseni, aga kindlasti mõjutab töökeskkond töötaja heaolu. Seda tähtsam on tuua eeskujuks ettevõtteid, kes on oma töökeskkonna loonud ohutuks ja tervist hoidvaks," märkis pressiesindaja.
Kontrollide käigus on leitud, et üheks sagedaseks aga ka tõsiseks rikkumiseks on ettevõtetes esmaabivahendite ja -andjate puudumine. Lisaks on puudujääke töökeskkonna riskianalüüsi tegemises ja selle uuendamises ning paljudes töökohtades on pole töötajaid piisavalt juhendatud ega väljaõpet korraldatud.
Tihti tuleb ette, et töötajatele ei tagata nõuetekohast töö- ja puhkeaega. Näiteks ei ole tööandja taganud igapäevast ja iganädalast puhkeaega ega järginud töö tegemise aja piirangut ning sealjuures on näha, et tegemist ei ole erakorralise juhtumiga.
Enamasti pole ühes ettevõttes palju rikkumisi, kuid probleeme on märgata ettevõtetes, millel on filiaale üle Eesti. Peakontorites on töökeskkond hea, kuid paraku pole alati samad tingimused kaugemal asuvatele töötajatele tagatud.
Selleks, et tunnustada ettevõtteid, kes on oma eesmärgiks võtnud hea töökeskkonna loomise, annab tööinspektsioon välja Hea Töökeskkonna auhinda. Auhinna väärilised on ettevõtted, kus töökeskkonna riskitegureid hinnatakse pidevalt ja töötajaid mõjutatavaid ohte maandatakse tulemuslikult ning mille töötajad teavad, kuidas ohutult ja tervist säästvalt töötada.
Eraldi kategooriates saavad kandideerida alla 50 töötajaga väikeettevõtjad kui ka suuremad ettevõtted, kus on üle 50 töötaja. Kandideerida saab kuni 6. oktoobrini.