Tööturuolukorrast Ida-Virumaal
Registreeritud töötute jagunemine ametialade järgi Ida-Virumaal 2015. aasta juunis
Töötukassal oli juunis Ida-Virumaal vahendada 875 töökohta. Pakutavatest töökohtadest moodustasidki suurima osa just oskustöötajatele ja käsitöölistele pakutavad töökohad (24%). Järgnesid seadme- ja masinaoperaatoritele ja koostajatele (23%) ning teenindus- ja müügitöötajatele (22%) pakutavad töökohad.
Vabad töökohad Ida-Virumaal 2015. aasta juunis
Võrreldes töötute arve ja töötukassa vahendatud vabu töökohti (vt allolevat tabelit), on suhteliselt palju tööpakkumisi tippspetsialistidele ning seadme- ja masinaoperaatoritele ja koostajatele (4 registreeritud töötut vaba töökoha kohta). Konkurents on tihedam ametnike ning juhtide hulgas (vastavalt 13 ning 12 registreeritud töötut ühe vahendatava töökoha kohta).
Üldiselt saab öelda, et töötukassa vahendatavate töökohtade valik on lai. Kui vaadata Ida-Virumaa tööpakkumisi detailsemalt, näeme, et suurima osakaaluga on ametialade lõikes tekstiili, rõivaste, tekkide jms masinõmblejate tööpakkumised (kõigist tööpakkumistest 17%). Kuna pakutavad töökohad on väga erinevad, on ülejäänud ametialade osakaalud kõigist pakutavatest töökohtadest märksa väiksemad. Näiteks juuksuritele pakutavate töökohtade osakaal oli juunis kõigist Ida-Virumaa vabadest töökohtadest 3,3%, teiste ametialade nagu mehaanik, metalliviimistleja või meditsiiniõde osakaal on juba oluliselt väiksem, jäädes vahemikku poolest protsendist kahe protsendini.
Registreeritud töötute arv Ida-Virumaa osakonnas seisuga 30.06.2015 ning töötukassa poolt vahendatavate vabade töökohtade arv Ida-Virumaal 2015. aasta juunis:
Juuni lõpu seisuga oli registreeritud töötuse määr Ida-Virumaal 8,5% ning Eestis keskmiselt 4,1%.
Eurostati juuni lõpus avaldatud statistika kohaselt (lähemalt saate lugeda, kui klikite järgneval viitel, mis viib Eurostati ülevaateni: http://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/6896063/3-30062015-AP-EN.pdf/3702d2c4-7a60-4b2c-aced-b20355f90c3a) on Eesti üldine töötuse määr, mille arvutamiseks kasutatakse rahvusvahelist metoodikat ja mis arvestab ka registreerimata töötutega, oluliselt madalam Euroopa Liidu keskmisest. Kui Eesti töötuse määr on viimaste andmete kohaselt 6,7%, siis Euroopa Liidus keskmiselt 9,6%. Vaid väga vähestes Euroopa Liidu riikides on töötus võrreldes Eestiga madalam.