Töövõtjate palgasoovide analüüs näitas, et palgaootus ületas tänavu esimesel poolaastal rohkem kui 100 euroga Eesti keskmist brutopalka, mis avaldab endiselt survet tööandjatele palkade korrigeerimisel. 32,6 protsenti tööandjatest kavatsebki järgmise poole aasta jooksul töösoovijate nõudlusele vastata palgatõusuga.
„Lisaks tööotsijate palgasoovi kasvule avaldab Eesti tööandjatele survet ka naaberriikide ning konkureerivate tööpakkujate võimekus kvalifitseeritud tööjõud suurema palganumbriga endale meelitada. 12 protsenti tööandjatest näebki plaanitava palgatõusu taga konkurentide survet," kommenteeris CV Keskuse turundusjuht Henry Auväärt uuringu tulemusi BNS-ile.
Auväärti sõnul kavatseb 30,3 protsenti tööandjatest investeerida lähikuudel ka töökeskkonna parandamisse või personali arendamisse. "Seega näitavad uuringu tulemused, et tööandjad on valmistumas oma konkurentsieelise tõstmiseks ning seda mitte ainult palganumbriga, vaid ka töökoha ning ettevõtte atraktiivsuse parandamisega,“ lisas ta.
Suurima tõenäosusega on palgatõusu oodata transpordi ja logistika, infotehnoloogia, mehaanika ja tehnika, koolituse ning turismi valdkondades, kus palgatõusu plaanib enam kui 45 protsenti küsitletud tööandjatest.
Võrreldes varasemate aastatega on palgatõusu plaan aasta-aastalt jahenenud, sest 2014. aasta sügisel läbi viidud uuringu tulemusel plaanis palgatõusu 35,9 protsenti tööandjatest ning 2013. aastal 38 protsenti.
CV Keskus viib tööandjate tööturu-uuringut läbi kord aastas, sügisel. Uuringus osalenud tööandjad on läbilõige Eesti ettevõtetest, nii ettevõtte suuruse poolest kui ka tegevusvaldkonniti ning piirkonniti. 54 protsenti vastanutest olid ettevõtte omanikud või tippjuhid, 26 protsenti personalijuhid või värbamisspetsialistid.