„Ettevõtliku mõtteviisi ja hoiaku kujundamine on vajalik kõikidel, olenemata east ja ametist,“ ütles haridus- ja teadusministeeriumi kõrgharidusosakonna programmijuht Kristi Ploom pressiteate vahendusel. „Oluline on alustada juba koolieas ning selleks, et õpetajate töö paremini vilja kannaks, tuleb ka õpetajatel ennast täiendada ja arendada.“
Ettevõtlikkust ja ettevõtlusõpet toetavaid koolitusi viivad läbi Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Estonian Business School ning Ettevõtluskõrgkool Mainor.
Kevadel toimub kümme koolitust, mille hulgas on nii mentorluse kui ka loovuse ja praktika koolitusi. Koolitused on üles ehitatud praktilistele tegevustele ning kaasatud on ka ettevõtjaid.
Tänavu sügisel ja järgnevatel aastatel lisandub veel koolitusi, mis töötatakse välja sihtrühmade vajadustest lähtudes.
Ettevõtlusõppe programmi koolitusi toetab Euroopa Sotsiaalfond.
Riik käivitas ettevõtlusõppe programmi möödunud aastal, et tõhustada ettevõtlusõpet nii üld-, kutse- kui kõrghariduses. Eesmärk on kujundada koolilõpetajates ettevõtlikku hoiakut ning arendada ettevõtluse alaseid teadmisi ja oskusi.
Täienduskoolitused on programmi üks tegevussuundadest. Järgnevatel aastatel töötatakse välja ka ettevõtlusõppe juhendmaterjalid ja õppevara. Samuti alustatakse äriideede arenguprogrammi, mis pakub õppuritele tuge äriideede arendamisel ja ärimudelini jõudmisel. Lisaks toetatakse kõrgkoolide koostööd piirkonna kutseõppeasutuste, kohalike omavalitsuste ja ettevõtjatega.
Ettevõtlusõppe arendamisse kaasatakse palju asutusi ja organisatsioone: kõrgkoolid, üldharidus- ja kutsekoolid, kaubandus-tööstuskoda, tööandjate keskliit, Teenusmajanduse Koda, SA Innove, SA Junior Achievement Eesti ja maakondlikud arenduskeskused.